Microsoft Office 365 Hallgatói Neptun Oktatói Neptun

Csizmadia Tibor

179

CSIZMADIA TIBOR

(1953.,Budapest)

MESTEROKTATÓ

SZÍNHÁZMŰVÉSZETI INTÉZET

INTÉZETVEZETŐ

OKTATOTT TÁRGY: RENDEZŐI GYAKORLAT, SZÍNÉSZVEZETÉS

1978-83 Színház- és Filmművészeti Főiskola, színházrendező
1982-88 a szolnoki Szigligeti Színház rendezője 1985-88 főrendezője
1988-91 szabadfoglalkozású
1991-96 a Bp.-i Kamaraszínház művészeti vezetője
1996- szabadfoglalkozású
2001-től 2011-ig az egri Gárdonyi Géza Színház igazgatója-főrendezője
1996-tól óraadó a Színház- és Filmművészeti Egyetemen
2007-től Magyar Színházi Társaság elnöke
2008-tól egyetemi tanársegéd és bábrendező szakon osztályvezető tanár a Színház- és Filmművészeti Egyetemen

színészmesterség: 2000-től (bábszínész szak)
rendezési alapismeretek: 1996-tól (drámapedagógia szak, levelező)

rendezés és színészvezetés 2008-tól (bábrendező szak)

Fejes: Vonó Ignác
Strauss: Ó, azok a hipochonderek
Menken: Rémségek kicsiny boltja
Déry: Tanúk
Genet: Cselédek
Chase: Miss Blandish nem kap orchideát

Márton: A kínkastély
Shakespeare: Szentivánéji álom
Jókai: A hulla férje
Burgess: Mechanikus narancs
Sosztakovics: Rajok

Pasolini: Mámor
Brecht-Weill: Koldusopera
Tarkovszkij: Stalker
Shakespeare: A makrancos hölgy
Márton: Lepkék a kalapon
Osborne: Redl
Szomory: Bella
Gogol-Zalán: A köpönyeg
Móricz: Nem élhetek muzsikaszó nélkül
Boyle: Sekély sírhant
Bernhard: Isten éltessen, Borisz!
Selmeczi-Gothár-Kapecz-E.T.A. Hoffmann: Diótörő
Goldoni: Kávéház
Marquez: Száz év magány
Kőrösi: Galambok
Gádor – Böhm: Otelló Gyulaházán
Békés: A félőlény
Toepler: A látszat dzsal
Ragni-Rado-MacDermot: HAIR
Goethe: Faust
Ibsen: Peer Gynt
Gounod: Rómeó és Júlia
Márton: A nagyratörő trilógia
Kander-Ebb-Fosse: Chicago
Bulgakov: Mester és Margaríta

Székely: Bánya-trilógia

Jászai Mari-díj 1992
Bezerédy-díj 2007
Magyar Köztársaság lovagkereszt 2009

2007-től Magyar Színházi Társaság elnöke

NKA Színházi Kollégium – elnök,

ITI – elnökségi tag

Az alábbi osztályokban volt korábban osztályvezető