Microsoft Office 365 Hallgatói Neptun Oktatói Neptun

Garami Gábor

203

Tanulmányok:
érettségi 1971
OPAKFI felsőfokú tanfolyam. Filmgyártási szak 1981
Színház és Filmművészeti Főiskola Gyártásszervezői Szak 1990
East-West Posztgraduális Produceri Képzés, London 1991
Geothe Institut, Németországi produceri tanulmány 1991

Munkahelyek: Fővárosi Filmszolgálat és Orvos-Tudományi Filmszolgálat
Felvételvezető, majd gyártásvezető 1975-1978
MAFILM Felvételvezető, majd gyártásvezető 1979-1991
CINEMA-FILM Kft. Ügyvezető – producer 1991-

Színház és Filmművészeti Egyetem Film Főtanszak
Óra adó gyártásszervező tanára 2004-
SZFE gyártásszervezési és produceri szak
„Bolonyai rendszer” akkreditációja, és szakindítása 2006-2007

  • Főtanszak: Film- és Médiaintézet
  • Díjak:

    Kiváló dolgozó 1975, 1977, 1984
    Szakma Mestere Cím 1990
    UNESCO Díj, Paris 1999
    Produceri díj 36. Magyar Filmszemle 2005
    BALÁZS BÉLA díj 2008

Az alábbi osztályokban volt korábban osztályvezető

Oktatói munkák

MAFILM Felvételvezetőként
Mészáros Márta: Örökség, 1979
Anna, 1980
Napló gyermekeimnek, 1983
Délibábok országa, 1983
Napló szerelmeimnek, 1987
Piroska és a farkas, 1988
Újra Moszkvában (dok.), 1989
Zolnay Pál Embriók, 1985
Almási Tamás Ballagás, 1980
Schiffer Pál A pártfogolt, 1981
Dömölky János Hajnali háztetők, 1986
Hajduffy Miklós Klapka Légió (TV), 1985
Monori Mész András Építészet sorozat I-V. (TV), 1983
Gothár Péter Idő van, 1985
Mészáros Gyula Házasság szabadnappal, 1983
Franklin Schaffner (amerikai) Oroszlánszív, 1985
Lányi András Valaki figyel, 1984
Új földesúr, 1988
Erdőss Pál Pókok, 1989
MAFILM – Gyártásvezetőként:
Gózon Francisco Süve főve, 1991
Bacsó Péter Sztálin menyasszonya, 1990
Kézdi-Kovács Zsolt És mégis, 1990
1991.-től CINEMA-FILM Kft – független producer:
Svetlana Druzsenina (MOSFILM) Téli utazás, 1991
Cristopher Morahan (BBC Drámai) Ashenden, 1991
Bacsó Péter Megint tanú, 1996
Live Show, 1992
Kis Romulus (6 részes Tv sorozat), 1993
Hello Doki (6 részes TV sorozat), 1995
Balekok és banditák, 1998
A tigriscsíkos kutya (MTV), 2000
Hamvadó cigarettavég, 2000
Kézdi-Kovács Zsolt És Mégis, 1999
Levelek Erdélyből I-II (Fr.kopr.T), 2001
Zsombolyai János A halálraítélt, 1990
Kovács Éva Story (Fr. kopr. TV sor.), 1992
Székelykapu (Fr. kopr. TV sor.), 1992
Pisztácia (TV film), 1995
Philippe De Broca Párizsi Állatkert (Fr. kopr.), 1997
Sára Sándor A vád, 1999
Koltai Róbert Ámbár tanár úr, 1999
Csocsó, avagy Éljen május elseje, 2001
András Ferenc Szent Lőrinc folyó lazacai (Magy.-Olasz kopr.), 2002
Groó Diana Csoda Krakkóban (Magyar-Lengyel kopr.), 2044
Deák Krisztina Miskolci boniésklájd, 2004
Jancsó Miklós Ede megevé ebédem, 2006
Almási Tamás Marió, a varázsló (Magy-Olasz kopr.), 2008
Hules Endre A halálba táncoltatott leány (Magy-Can-Szlovén), 2011

Televíziós film:
Pajer Róbert És a nyolcadik napon, 2007
Moldován Domokos Poppea megkoronázása (MTV kopr.-operafilm), 2009
Sára Júlia Bulvár (Duna TV kopr.), 2010

Kisjátékfilmek :
László Péter Oldalbordák, 2006
Felnőttfilm, 2010

Dokumentum és népszerű – tudományos munkák : (1993-2003)
Szakács Sára A létezés magasabb szintjén
Fény a rácsokon
És csupa alázat
Szolgáltass nekem igazságot
Igazak kertjében/ Rácz Vali portré /
Első kézből
A jövő fénye
Xantus Gábor Emelt fővel
Rhapsodia Demographica
Filmjáték mozifalván
Ideje van a szólásnak
Tékák a Kálvárián
Ahol még kék az ég
Egy az isten
Szívekben égjen a láng
Évgyűrűk, 2004
Világjáró bakancsok, 2005
Nekem nem csak térkép ez a táj, 2006
(Erdélyi portrésorozat 6×26 perc – Kós András-szobrász , Bagaméri Béla barlangkutató,
Kallós Zoltán-néprajz Berszán Lajos-kanonok, Ruha István-zenész Lászlóffy Csaba történész)
Erdélytől-Erdélyig avagy a világ is megnőtt velünk, 2008
Simó Sándor Wesselényi utca 13.
Pataki Éva Bébiszitterek
Szikora János Ismeretlen férfi képmása
Kézdi-Kovács Zsolt Találkoztam remek emberekkel, 2003
Somfai Kara Dávid – Kollmann András Az eleven szellem, 2003
Havas Péter Tizenkét Láncszem I-III., 2003
(A CORVON –LÁNC díjazottjai), 2004
Teller Ede I-II, Zsigmond Vilmos
Oláh György
Szuchy Zsuzsa Három nő, 2007
Groó Diana Córesz, 2003
TARKA KÉPZELET
(Renoir, álmai, Moulin de la Galette
Breughel álmai (Flamand közmondások)
Rousseau álmai,
Gulácsy Álmai, a virágünnep vége, 2005
Eldorádó, fenn és lenn, 2009
Sipos András Kolozsvári Mozaik
Tíz év múlva – a magyar szilíciumvölgy I-II, 2008
Kész van ami készül ( Fehér László festőművész portré), 2008
Xantus János Kiki a csoportban, 2010
Kálmán Gábor Egyszer volt, 2011

Diplomafilmek ( SZFE koprodukcióban):
Lakos Nóra Hanna, 2008
Dombrovszky Linda Hazatérések, 2008
H Szabó Csilla Szerafina, 2008
Esztergályos Krisztina Variációk, 2009

Televíziós élőadás:
ALFA TV – Együttműködés Csatorna
/25 ország együttműködésével/ PIILOT PROGRAM, 1998
/8.5 órás szatelit adás 4 nyelven/

Kulturális és szakmai rendezvények, színházi előadások:
Magyar Filmszemle , 1991-től 2011-ig (20 filmszemle szervezése, gyártása)
Danube Film Fesztivál, 1995
Tihanyi Ünnepi Játékok – produkciós vezető
szabadtéri koncert és színházi előadások 1995-2002-ig évente.
I. Budapesti Nemzetközi Tudományos Filmfesztivál, 1999
Nemzetközi Operatőr Mesterkurzus
/ mestertanárok Zsigmond Vilmos, Kovács László
John Schwartzman Ragályi Elemér, / 1999, 2001, 2003,2005,2007,2009,2011
Bolyai-Díj átadás rendezvény és televíziós élő adás, 2000

Oktatói tevékenység

SZFE – Gyártásszervező óraadó tanár