Microsoft Office 365 Hallgatói Neptun Oktatói Neptun

Lemhényi Réka

LemhenyiReka_EDV_8802
LemhenyiReka_EDV_8802

LEMHÉNYI RÉKA

ÓRAADÓ TANÁR, OSZTÁLYVEZETŐ

FILM- ÉS MÉDIAINTÉZET

 

(1968. Kolozsvár)

OKTATOTT TÁRGY: FILMVÁGÁS

2016 – Színház- és Filmművészeti Egyetem – SZÁSZ JÁNOS – JANISCH ATTILA osztály – vágó szak vezetője és óraadó tanára

2009 – 2013   MA Színháztudományi Tanszék -PANNON EGYETEM

1995 – 2001  Színház- és Filmművészeti Főiskola – FILMVÁGÓ DIPLOMA

(SIMÓ SÁNDOR OSZTÁLY  – SELLŐ HAJNAL  osztályvezető )

1974 – 1989    3.sz. Matematika Fizika Gimnázium – Kolozsvár

2016 – Színház- és Filmművészeti Egyetem – Szász János – Janisch Attila osztály

vágó szak vezetője és óraadó tanára

MŰVÉSZI TEVÉKENYSÉG: FILMVÁGÁS

2016    AZ ÚR HANGJA – Pálfi György – folyamatban

2015    VÁNDORSZÍNÉSZEK- Sándor Pál – folyamatban

2015    VÁLÓTÁRSAK  – RTL – Kovács Daniél Richard

2014     SOUL EXODUS – Bereczki Csaba

2014     DE CE EU? – Tudor Giurgiu

2014     FREEFALL – Pálfi György

2013     TÁRSASJÁTÉK – HBO – Herendi Gábor

2013    A LEGYŐZHETETLENEK – Madarász Isti

2012    TERÁPIA – HBO –  Enyedi Ildikó

2011    FINAL CUT – Pálfi György

2010    AZ AJTÓ –  Szabó István

2010    ESSENCE OF KILLING – Jerzy Skolimowsky

2009    CSIRIBIRI – Rózsa János

2008    Nem vagyok a barátod – Pálfi György

2008    ÁszPóker – HBO – Pálfi György

2008    Az ember legjobb barátja – Pálfi György

2008    ORGUE A FEU dok. – Bereczki Csaba

2007    ÉLETEK ÉNEKE  – dok.- Bereczki Csaba

2006    Szemümk fénye – dok. – Varga Ágota

2006    A két Bolyai – Bereczki Csaba

2006    A csolnoki rabtábor – dok. – Varga Ágota

2005    TAXIDERMIA – Pálfi György

2004    DALLAS PASHAMENDE – Pejo Robert Adrian

2003    TAMARA – Hajdu Szabolcs

2002    Az ember, aki nappal aludt – Szabó László

2001    KATONÁK – Kincses Réka

2001    LEAVING ROOM – Nasrin Tabatabai (kísérleti)

2000    MACERÁS ÜGYEK – Hajdu Szabolcs

2000    AFTA – Mundruczó Kornél

1999    KICSIMARAPAGODA – Hajdu Szabolcs

1998    NAPFÉNY ÍZE- Szabó István  (vágó asszisztens)

1998    LÉGYFOGÓ- Sopsits Árpád

1997    ANACHRONISTA – Géza Bodolay (kísérleti)

1996    DENCITY 37 – G. Tóth Kinga, Tóth Péter (kísérleti)

WORKSHOP:

MOONSTONE INTERNATIONAL LABS – 2005

  1. FILMTETT TÁBOR –CSÍKSZÉPVÍZ- 2007

VFF – VISEGRADI FILM FORUM – 2011

Jameson Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál – ZSŰRIZÉS – 2012

IATC – BUKAREST-2012

MAGYAR FILMNAPOK BUKAREST- 2012

FIFIGROT FESTIVAL – TOULOUSSE – 2013

CINECLASSIC  – JCF MISKOLC –  2014

  1. FILMTETT TÁBOR – ÁRKOS -2016

2016 – ROMÁN FILMAKADÉMIA – GOPO DÍJRA JELŐLÉS – LEGJOBB VÁGÁS

2013  – BALÁZS BÉLA DÍJ

2011 – GDYNIA FILMFESTIVAL– LEGJOBB VÁGÁS DÍJ

2011 –  EUROPAI FILM AKADÉMIA  – TAG

2011 – LENGYEL FILMAKADÉMIA – ORLY DÍJ – LEGJOBB VÁGÁS DÍJ

2010 – MAGYAR FILMKRITIKUSOK DÍJ – LEGJOBB VÁGÁS DÍJ

2001 – 32.MAGYAR FILMSZEMLE –ARANYOLLÓ DÍJ LEGJOBB VÁGÁS

Az alábbi osztályokban volt korábban osztályvezető