Átadták a legjobb operatőröknek járó Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat Budapesten, a Pesti Vigadóban. Nagy örömmel számolunk be róla, hogy a Diákfilm kategória győztese idén Zsoldos Balázs, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója lett!
A Diákfilm kategória győztese 2005 óta részesül a Sparks Kft.-Panavision különdíjában, amit Zsigmond Vilmos és Romwalter Béla „Richy” alapított a jövő tehetségeinek támogatására. Az ötvenezer dollár értékű Panavision filmes kameracsomagot idén egyetemünk hallgatója, Zsoldos Balázs érdemelte ki a Hospice című film fényképezéséért.
Az esten a hagyományos kategóriák mellett több elismeréssel is jutalmazták a hazai operatőrök közösségének tagjait, emellett hosszú idő után ismét átadták az év legjobb operatőrének járó Illés György Díjat, amelyet pályafutása során másodszor ítélt oda a zsűri Nagy Andrásnak.
A játékfilmek közül a Beszélő trófeák című thriller vizuális megoldásai miatt tüntette ki a zsűri Tóth Gergelyt Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjjal. Tévéfilm kategóriában Tóth Zsolt kapta meg az elismerést az Örök hűség című filmben nyújtott operatőri teljesítményéért. A kisjátékfilm kategóriában a The Swimmer című film operatőre, Kis Márton kapta a díjat, dokumentumfilm kategóriában pedig Ezequiel Salinas operatőr, aki a Budapest Silo című alkotásért vihette haza az elismerést.
Az esten Kovács László-Zsigmond Vilmos Életműdíjjal tisztelegtek Baranyai László, Kurucz Sándor és Lakatos Iván munkássága előtt, Bojkovszky Béla Díjjal pedig Marafkó Bálint és Paluch Krisztián fővilágosítók pályafutását ismerték el.
Idén első alkalommal adták át a HSC Stábiskola Emlékgyűrűket, amelyeket Gottmann István focus puller, Osváth Gábor producer; Pálffy Gergely, a Ludwig Camera Budapest ügyvezető igazgatója, valamint Pintér Bence, a Sparks Kft., lámpa/grip részlegvezetője és Üveges Zoltán focus puller vehetett át.
Az eseményen az Aranyszem Operatőr Fesztivál elmúlt húsz évét is méltatták. A 2004-ben alapított fesztivált 2018-ban neveztek át Kovács László és Zsigmond Vilmos emlékére.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére.
Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és látványtervező művész MA hallgatói bemutatják félévi vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 17 óra.
Az SZFE Mentálhigiénés Hallgatói Tanácsadó Szolgálata augusztusban pályázatot hirdetett a Szolgálat logójának megtervezésére.
Harmincöt éves lett idén a Holt költők társasága című amerikai kultuszfilm, jelentőségéből, mondanivalójából azonban mit sem veszített. Ezt igazolja az SZFE harmadéves prózai színész osztályának színpadi feldolgozása. A bemutatón mi is ott voltunk.
Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és a látványtervező művész MA hallgatói bemutatják
2023/24-es vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 18:00 óra.
Hogyan jelenhet meg az egyik legősibb színházi műfaj, a misztériumjáték a színpadon ma úgy, hogy az releváns és érdekes legyen akár több korosztály számára is? Többek között erről is szólt a Károli Gáspár Református Egyetem Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézete, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Művészettudományi doktori programja, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara közös szervezésében megvalósuló Misztérium a kortárs színpadon című tudományos konferencia, melyet két helyszínen, a Károli Gáspár Református Egyetem Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégiumában és a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájában rendeztek meg.
A rituális színház és a misztériumjátékok kortárs értelmezése kapcsán rendezők, színházi szakemberek keresték a választ arra, miként lehet a spiritualitást és a transzcendens élményt élővé és befogadhatóvá tenni a mai színpadon, miközben a színház legmélyebb küldetését kutatták.
Ünnepélyesen kiosztották a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztivál díjait, amely a fogyatékossággal élő emberek témáját és alkotásait helyezi a középpontba. A rendezvény Magyarország egyetlen olyan filmes eseménye, amely kifejezetten e társadalmi csoport önkifejezésére, inklúziójára és kapcsolatteremtésére irányítja a figyelmet. A fesztivál Aranyszárny nagydíját professzionális kategóriában hallgatónk, Demeter Hunor Cukormáz című vizsgafilmje nyerte el.