Microsoft Office 365 Hallgatói Neptun Oktatói Neptun

Változó helyszíneken, izgalmas és látványos képi világgal játszódott a Hamlet Gyulán

A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói W. Shakespeare örökérvényű művét adták elő a tószínpadon és környékén.


A Hamlet a tószínpadon. Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
 

Kétségkívül impozáns előadásnak lehetett tanúja a közönség, amikor a Gyulai Várszínház műsorában, W. Shakespeare Hamletjét a Színház- és Filmművészeti Egyetem 2010-2015-ös évfolyam hallgatói adták elő a tószínpad környékén. Nem véletlen a helyszín meghatározása, ugyanis a harmadikos színművészhallgatók nem „ragaszkodtak” egy színpadhoz, sőt, a darab során a szereplők a közönséget is más és más helyszínekre invitálták.

 

A Kossuth-díjas Zsótér Sándor rendezésében megvalósuló átdolgozás a tószínpadon kezdődött, ahol a színészeken kívül a publikum is helyet kapott. Onnan láthatták, ahogyan az izgalmas és látványos képi világban bővelkedő darab hol a deszkákon, hol a tó vízében, máskor meg a parton, vagy a székek között folyik. Ilyen egyedi rendezésben nyilvánvalóan az sem volt furcsa, hogy a szerepek is folyton cserélődtek.

 

A másfél órás felvonást Hamlet monológja törte meg, amelyet már a vár előtt lévő lovas szobron láthatott a nagyérdemű. Az előadás következő részében újra helyváltoztatásra kényszerült a színházlátogató, és már a megszokott nézőtérről nézte tovább a színpadon, csónakban, vízibiciklin és a vízben történő cselekményeket. A díszletet és jelmezt senki sem hiányolta, a különleges előadás anélkül is feledhetetlen élményt nyújtott a közönségnek.

Marton László, Hegedűs D. Géza és Forgács Péter, az egyetem osztályvezetőinek tanítványai – Bach Kata, Csapó Attila, Janka Barnabás, Mészáros Blanka, Szabó Erika, Tóth András, Tóth János, Vecsei Miklós, az ifjabb Vidnyánszky Attila, Zoltán Áron és Zsigmond Emőke – kitettek magukért, bizonyítva: halhatatlan a magyar színjátszás.

 

Hamlet a lovasszobron. Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba