Javában zajlik az SZFE Nyári Akadémiája Debrecenben

2024 augusztus 10., szombat 17:55.
Share

Kulturális sokk, felszabadító, halhatatlan – ezekkel a jelzőkkel illették tavaly a Nyári Akadémiát a friss gólyák. Idén sem kisebb a tét.

 

A szervezők célja, hogy a leendő elsősök életre szóló élménnyel gazdagodjanak és ez az egyhetes együttlét megalapozza számukra a sikeres évkezdést.

A táborozók ma délelőtt érkeztek meg a Nyári Akadémia helyszínére, a Nagyerdei Campusba. Kisebb pihenő után, délután a magyar kultúra bölcsőjeként aposztrofált Református Kollégiumot és a Nagytemplomot látogatták meg. A tábor hivatalos megnyitó eseményének este a Csokonai Nemzeti Színház ad otthont, ahol beszédet mond Mátyássy Szabolcs, a Csokonai Nemzeti Színház igazgatója, Prof. Dr. Sepsi Enikő rektor és Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója.
A következő napokban a szakmai előadások mellett különleges tréningekkel, inspiráló múzeumlátogatásokkal, kulturális eseményekkel és csapatépítő foglalkozásokkal készülnek a szervezők. A Déri Múzeum és a Szabó Magda Múzeum mondhatni kihagyhatatlan elemként szerepelnek az Akadémia programkínálatában. Két napra pedig még Debrecent is elhagyják a táborozók. Vasárnap ugyanis a Hortobágyra utazhatnak, ahol a Mátai Ménes készül számukra különleges bemutatóval, de lesz kocsikázás, táncház és csillagnézés is. Szerdán pedig Nagyváradon a Partiumi Keresztény Egyetem képviselői várják őket sok szeretettel és az Ady Endre Emlékmúzeum, a Nagyboldogasszony Székesegyház, a Római Katolikus Püspöki Palota és a Szigligeti Színház megtekintése sem maradhat majd el. A nagyváradi látogatással a szervezők célja az, hogy a város nevezetességeinek megtekintése mellett a hallgatók a magyar történelemmel és a kulturális identitással is szorosabb kapcsolatba kerülhessenek.
Aztán lesz még filmvetítés, vizsgaelőadás-bemutató, strandolás az Aquatikumban és minden bizonnyal sok nevetés, klassz beszélgetés és önfeledt buli, hiszen a Nyári Akadémia mégiscsak az ismerkedésről, a közösségépítésről szól. Egy nagyszerű alkalom arra, hogy a leendő elsőévesek nemcsak egymást, de az osztályvezető tanáraikat is közelebbről megismerhessék. Isten hozta a gólyákat az SZFE-n, tartalmas és sikeres egyetemi éveket kívánunk!

Egyéb hírek

Elindult a Nemzetközi Színházi Műhely Sopronban - Hat ország fiatal művészei dolgoznak együtt az alkotótáborban

A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.

„Nem adom tovább” – Női sorsok és családi örökségek Hevesi Fanni rendezésében

Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.

Nemzetközi Színházi Műhelyt szervez az SZFE, a Nemzeti Színház és a Soproni Egyetem

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.

Múzeumszínház Esztergomban a Múzeumok Éjszakáján

A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.

Meghívó Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Négy díjat is elhoztak az SZFE alkotói a Magyar Mozgókép Fesztiválról

A legjobb kisjátékfilm, a legjobb forgatókönyv, a legjobb tévéfilm, valamint a legjobb elsőfilmes rendező különdíját is a Színház- és Filmművészeti Egyetem alkotói kapták az 5. MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon.

Két oktatónk is átvehette a Magyar Filmakadémia életműdíját a MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválon

Június 20-án ünnepélyes keretek között átadták a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait a Balatonfüred Kongresszusi Központban. Legnagyobb büszkeségünkre két oktatónk, Koltai Lajos operatőr-rendező és Piroch Gábor kaszkadőrszakértő is átvehette az elismerést.

Elindult az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál

Tegnap este a veszprémi Óváros téren a Hogyan tudnék élni nélküled? vetítésével elindult a hazai filmipar legfrissebb alkotásait felvonultató seregszemle. Az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál idén a száz éve született Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg. A Magyar Filmakadémia védnökségével, a Nemzeti Filmintézet támogatásával és a Veszprém-Balaton 2023 szervezésében megvalósuló MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztiválon 22 kategóriában osztják ki a Magyar Mozgókép Díjakat, melynek jelöltjei között számos SZFE-s kötődésű alkotást találhatunk.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020