Mindannyian rendelkezünk valamilyen különleges tehetséggel, ami megkülönböztet minket másoktól. De mi lenne, ha ezt a tehetséget mesterséges intelligenciával (MI) felfedezhetnéd és kibontakoztathatnád? A MI nemcsak a technológia szerelmeseinek kínál karrierlehetőségeket, hanem a kreatív és művészeti területek számára is forradalmi újításokat hoz.
Gondolj bele: személyre szabott önismereti tesztek, amelyek segítenek megtalálni a hozzád leginkább illő karrierirányt. Olyan lehetőségek nyílnak meg előtted, amelyekkel kreatív ötleteidet digitális formában valósíthatod meg, vagy művészi tehetségedet olyan területeken kamatoztathatod, ahol eddig elképzelhetetlennek tűnt.
Nemcsak a jövő munkahelyeit fedezheted fel, hanem a saját kreatív energiáidat is új szintre emelheted. Ez a formabontó rendszer olyan élményekkel gazdagít, amelyek által jobban megismerheted önmagad és képes leszel kialakítani a saját, egyedi karrierutadat. Fedezd fel a benned rejlő potenciált és építs egy olyan jövőt, ahol a kreativitásod a sikered kulcsa!
Ne maradj le, csatlakozz hozzánk, és fedezd fel, hogyan segíthet a mesterséges intelligencia a karrierépítésben!
A munkaerőpiac lelke – ismerd meg a jövő karrierépítő platformját!
A modern munkaerőpiac állandó kihívásokat tartogat a fiatalok számára: hogyan találhatják meg az álommunkát és hogyan fejlődhetnek úgy, hogy versenyképesek maradjanak a gyorsan változó világban? A válasz egy innovatív HR-tech startup, amely forradalmasítja a karrierépítést és a toborzási folyamatokat.
Mi is ez?
Egy komplex, kompetenciaalapú önismereti rendszer, amely abban segít, hogy reális képet kapj saját képességeidről és megtaláld azt a karrierutat, ami igazán hozzád illik. Célja, hogy a lehető legjobban felkészítse a fiatalokat – és valójában minden korosztályt – a munkaerőpiacra, miközben a cégek számára is hatékony megoldásokat kínál ahhoz, hogy megtalálják a legmegfelelőbb munkaerőt.
Hogyan működik?
A technológia másodpercek alatt képes átszűrni a teljes adatbázist és sorba állítani azokat a jelölteket, akik a leginkább megfelelnek egy adott pozíció kompetenciaelvárásainak. Ez nem csupán egy gyorsabb és költséghatékonyabb toborzást jelent a cégek számára, hanem azt is, hogy a jelöltek olyan munkát találhatnak, amelyben valóban kiteljesedhetnek.
A 2020-as koronavírus-járvány okozta globális válság mindannyiunk életét felforgatta, de arra is rámutatott, hogy a sikeres karrierhez rugalmas készségekre, gyakorlati tudásra és önismeretre van szükség. A mesterséges intelligencia pontosan ebben segít: a karrierépítés már nem csupán arról szól, hogy megtaláld a munkát, hanem arról is, hogy közben folyamatosan fejlődj, tanulj és megismerd saját erősségeidet.
Kinek szól?
Eleinte a fiatalok munkakeresésével kezdődött, de mára már egy korosztályfüggetlen megoldássá vált, amely mindenki számára nyitott, aki szeretné tudatosan alakítani a karrierjét. Legyen szó pályakezdőkről, pályaváltókról, vagy akár nyugdíjasokról, a mesterséges intelligencia olyan eszközöket ad a kezedbe, amelyekkel könnyedén eligazodhatsz a munkaerőpiac dzsungelében.
A jövő munkaerőpiaca
„A megtartás lett az új toborzás.” Ez azt jelenti, hogy a munkaerőpiac már nem csak a megfelelő emberek felvételéről szól, hanem arról is, hogy hosszú távon hogyan lehet megtartani és fejleszteni őket.
Ilja Bocsarnikovsz orosz-lett színművész, színházrendező, egyetemi tanár. 2017-től rendszeresen dolgozik Magyarországon: sokadik rendezésén van túl, 2022-2023 között a debreceni Csokonai Színház, 2023-tól a Karinthy Színház művészeti vezetője. 2023-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetem osztályvezető tanára. A Déryné Magazinnak adott interjújában a színházak jövője kapcsán beszélt többek között emberi értékekről, az élet nagy kérdéseiről és arról, szerinte hol kezdődik a színház.
A Bodolay Géza Jászai Mari-díjas, érdemes művész, színházi rendező, egyetemünk oktatója által vezetett Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Bűvészinasok című tárlata nyerte el idén az Év Kiállítása díjat, amelyet kedden adtak át Budapesten, a Hagyományok Házában.
Egy bábelőadás nem feltétlenül móka és kacagás. A betegség, a halál és a gyász olyan tabu témák, amelyekről Kiss Dorina, harmadéves bábrendező szakos hallgató „Édesanyám, édesanyám” című bábelőadása érzékeny és elgondolkodtató perspektívát nyújt. Az előadást nemrég gyerekközönség előtt is bemutatták.
Az SZFE film- és televíziórendező BA III. évfolyama és a dokumentumfilm-rendező művész MA II. évfolyama bemutatja tavaszi vizsgafilmjeit. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja november 22-e, 18 óra. A Díszteremben a film- és televíziórendező BA III. évfolyam rövidfilmjei kerülnek vászonra, a Csortos teremben pedig a dokumentumfilm-rendező művész MA II. évfolyamának kisfilmjei láthatóak majd.
A Déryné program részeként indult KultUp alprogram sikerrel válaszol erre a kihívásra: az ország középiskoláit járva a diákok körében is népszerű színházi és művészeti témanapokat tart, amelyhez az elmúlt napokban két helyszínen mi is csatlakoztunk.
Szomorúan értesültünk róla, hogy Tatár Eszter Jászai Mari-díjas rendező, egyetemünk egykori hallgatója elhunyt. Az 1954-ben végzett, sokoldalú színházi szakember alig három hónapja vette át SZFE-s rubindiplomáját.
Egyetemünk 2024. november 29-én (pénteken) a Mészáros utcai oktatási épület 2. emeleti tárgyalótermében tartja Tudományos Diákköri Konferenciáját, amelyre az egyetemi kurzusokon kívül készült műalkotásaikkal és elméleti dolgozataikkal jelentkezhettek mindhárom intézetünk hallgatói. A filmes szekció 09:00 órakor, a színházművészeti szekció 14:00 órakor kezdődik.
Átadták a legjobb operatőröknek járó Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat Budapesten, a Pesti Vigadóban. Nagy örömmel számolunk be róla, hogy a Diákfilm kategória győztese idén Zsoldos Balázs, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója lett!