Fabók Mariann az SZFE báb színművész osztályának osztályvezetője a Déryné Programnak kezdetektől aktív résztvevője. A Blattner-díjas előadóművész új szerepkörben mutatkozott be, a Déryné ifjasszony című előadásban Etelkát alakítja. Bár elsőre megijedt a felkéréstől, ma már örömmel emlékszik vissza minden pillanatra, és örül, hogy a lehetőség a komfortzónájából is kibillentette. Fabók Mariannal a deszkavizio.hu beszélgetett.
Meghívott művészként csatlakoztál a Déryné Társulathoz a Déryné ifjasszony című előadásra. Könnyen megtaláltad a hangot a kollégákkal a munka során?
Nagyon megtisztelő volt számomra a felkérés. Ugyanakkor kicsit meg is ijedtem a feladattól. Lassan egy évtizede, hogy vándorszínházunkban csupán ketten dolgozunk, alkotunk Árpáddal. A Miskolci Nemzeti Színház társulatában töltött hat esztendőm is olyan távolinak tűnt. Nem voltam benne biztos, hogy tudok-e még egyáltalán hagyományos értelemben színészként működni egy közösségi próbafolyamatban. Hogyan találok majd hangot, értek szót ennyi idegen emberrel? S nem utolsó sorban – mivel nagyon gátlásos színész vagyok – hogyan tudok majd feloldódni a próbafolyamat alatt? Szerencsére már az olvasópróbán minden félelmem eloszlott. Remek csapatba kerültem, ahol nagyon élvezetes volt a munka, és fesztelenül tudtam keresgélni Etel figuráját.
A teljes interjú itt olvasható.
Czene-Polgár Donát III. évfolyamos dramaturg hallgató vizsgarendezése, a Fejetlen test október 12-én este 19.00-kor látható majd az Inga Kultúrkávézóban. Az előadással kapcsolatos pódiumbeszélgetésre szeptember 21-én, az Inga Kultúrkávézó megnyitóján kerül majd sor Tóth Anna Orsolya II. évfolyamos dramaturg hallgató, a darab dramaturgja és Czene-Polgár Donát, az előadás rendezője részvételével.
Szeptember 21-én, szombaton tartja hagyományos Nyílt Napját a Nemzeti Színház: a Magyar Dráma Napján kulisszajárással, ifjúsági programokkal, nyílt próbával és kedvezményes jegyvásárlással várják az érdeklődőket.
Adam J. Ledger rendező, a Birminghami Egyetem oktatója, a színháztudomány és az előadó-művészetek professzora Budapesten tartott előadásokat a Színház- és Filmművészeti Egyetem vendégeként. A professzorral készült interjúnkban olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy milyen szempontok alapján vizsgálja a rendező munkáját egy próbafolyamatban, hogyan építhető be egy aktuális téma egy színházi előadásba és nem utolsó sorban: mit tanácsol a fiatal alkotóknak?
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói különleges lehetőségben részesültek, amikor Apró Georgina, a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány ügyvezető igazgatója workshopot tartott számukra a Karrieriroda szervezésében a Tehetséggondozó Program keretében. A film- és televíziórendező, valamint a televíziós műsorkészítő osztály hallgatói egy gyakorlatias előadás során ismerkedhettek meg azzal a programmal, amely évek óta töretlen sikerrel készíti fel a tehetséges fiatalokat a média világának kihívásaira.
A Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány Tehetséggondozó Programja keretében pályázatot hirdet a széles látókörű, magasan kvalifikált, a közszolgálatiság elvei iránt elhivatott közszolgálati médiaszolgáltatás szakmai utánpótlásának támogatására. Jelentkezési határidő október 4.
Hét bemutatóval, köztük Molnár Ferenc Liliom című drámájával, az Olasz szalmakalap című francia bohózattal, egy angol drámával, Radnóti Miklóst idéző koncertszínházzal, egy kísérleti előadással, valamint két ősbemutatóval várja a közönséget a Nemzeti Színház új évada.
Novák Eszter 1964. szeptember 14-én, Budapesten született Foltin Jolán, Kossuth-díjas koreográfus, és Novák Ferenc („Novák tata”) koreográfus, rendező, etnográfus gyermekeként. Születésnapja alkalmából a deszkavízió.hu foglalta össze eddigi pályáját.
A Kabul művelet fikciós elemekkel dolgozza fel a 2021-es Sámán Pajzs nevű katonai mentőakciót, melynek során a Magyar Honvédség 540 embert, köztük 180 gyermeket mentett ki Afganisztánból.