Négy SZFE-s előadással jön a 16. SZÍN-TÁR

március 12., szerda 15:35
Share

Tizenhatodik alkalommal rendezi meg a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház népszerű tavaszi rendezvényét. A Színművészeti Egyetemek Találkozóján a teátrum idén is izgalmas újdonságokkal várja a közönséget, miközben a színinövendékek előadásai továbbra is a fesztivál fő attrakcióját jelentik. A fesztivál idei programjában az SZFE négy előadását láthatják az érdeklődők: bemutatkozik Kecskeméten A karmester szeretője, az Égi madár, a Lidércláng és a Parasztopera.

Március 17. és 24. között ismét a színházművészet fiatal tehetségeié lesz a főszerep Kecskeméten! A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház immár tizenhatodik alkalommal ad otthont a nagy sikerű Színművészeti Egyetemek Találkozójának, a SZÍN-TÁR fesztiválnak. A feltörekvő színművészek előadásainak ezúttal is a Kelemen László Kamaraszínház, valamint a Ruszt József Stúdiószínház biztosít helyet, továbbá egy alkalommal a nagyszínház nézőtéri büféje is bemutatótérré alakul.

szin tar liderclang

A Lidércláng Schupp Gabriella harmadéves drámainstruktor szakos hallgatónk előadása.

A rendezvény során a jövő színművészei különböző műfajokban mutatják meg tehetségüket, az előadások mellett pedig – ahogy mindig – a szakmai fejlődés is kiemelt szerepet kap: a bemutatók után a zsűri szakmai beszélgetésekkel segíti a hallgatókat, emellett izgalmas workshopok is várják őket, amelyek lehetőséget teremtenek az együtt gondolkodásra és a tapasztalatok megosztására.

A repertoárra ezúttal olyan alkotók munkái kerültek fel, mint Ilja Bocsarnikovsz (A 2022-ben bemutatott A mi kis városunk című előadásunk rendezője), Bregyán Péter, Porogi Dorka, Horváth Csaba, László Sándor és Balázs Áron, Csáki Benedek, Kertész Boglárka, valamint a kecskeméti teátrum művészei, Szegvári Júlia és Varga-Huszti Máté.

szin tar a karmester szeretoje

A karmester szeretője Kovács Gyopár harmadéves drámainstruktor szakos hallgatónk vizsgaelőadása.

A fesztivál hagyományainak megfelelően idén is odaítélik a legjobb előadásnak járó MMA-díjat. A szakmai zsűri tagjai: Tóth Kata, a színház dramaturgja és a fesztivál szakmai vezetője, Galambos Attila, a színház irodalmi vezetője, valamint az idén csatlakozó Kovács D. Dániel Junior Prima-díjas színházrendező, egyetemi oktató.

A rendezvény fő támogatói: Kecskemét Megyei Jogú város önkormányzata, a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, a Magyar Művészeti Akadémia és a Katona József Könyvtár.

Bővebb információ a fesztiválról és a programokról ITT.

 

Egyéb hírek

„Nem adom tovább” – Női sorsok és családi örökségek Hevesi Fanni rendezésében

Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.

Nemzetközi Színházi Műhelyt szervez az SZFE, a Nemzeti Színház és a Soproni Egyetem

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.

Múzeumszínház Esztergomban a Múzeumok Éjszakáján

A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.

Meghívó Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Négy díjat is elhoztak az SZFE alkotói a Magyar Mozgókép Fesztiválról

A legjobb kisjátékfilm, a legjobb forgatókönyv, a legjobb tévéfilm, valamint a legjobb elsőfilmes rendező különdíját is a Színház- és Filmművészeti Egyetem alkotói kapták az 5. MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon.

Két oktatónk is átvehette a Magyar Filmakadémia életműdíját a MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválon

Június 20-án ünnepélyes keretek között átadták a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait a Balatonfüred Kongresszusi Központban. Legnagyobb büszkeségünkre két oktatónk, Koltai Lajos operatőr-rendező és Piroch Gábor kaszkadőrszakértő is átvehette az elismerést.

Elindult az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál

Tegnap este a veszprémi Óváros téren a Hogyan tudnék élni nélküled? vetítésével elindult a hazai filmipar legfrissebb alkotásait felvonultató seregszemle. Az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál idén a száz éve született Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg. A Magyar Filmakadémia védnökségével, a Nemzeti Filmintézet támogatásával és a Veszprém-Balaton 2023 szervezésében megvalósuló MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztiválon 22 kategóriában osztják ki a Magyar Mozgókép Díjakat, melynek jelöltjei között számos SZFE-s kötődésű alkotást találhatunk.

A pásttól a Magyar Mozgókép Fesztiválig – beszélgetés Kotsis Gergellyel, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős filmrendező hallgatójával

Kotsis Gergely vizsgafilmje, a Ha átkelsz majd a nagy hegyen bekerült az idei MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztivál versenyprogramjába, és három kategóriában is jelölést kapott a Magyar Mozgókép Díjakra: a legjobb kisjátékfilm, a legjobb férfi főszereplő és a legjobb férfi mellékszereplő kategóriájában. A rendezővel többek között arról beszélgettünk, mit jelentett számára filmre vinni saját forgatókönyvét, valamint, hogy milyen érzés olyan mesterek tanítványának lenni, mint Koltai Lajos és Novák Emil.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020