Az SZFE tavaszi szemeszterét megnyitó Alkotóműhelyek Hete sikerrel zárult, egyedülálló eseménysorozatot kínálva a hallgatóknak. A programsorozat a művészeti képzések széles skáláját mutatta be gazdag és változatos tartalmakkal. Az elismert előadók és mesterkurzusok révén a rendezvény nem csupán inspirációt adott, hanem mélyebb betekintést is nyújtott a művészi folyamatokba.
Az SZFE Alkotóműhelyek Hetét idén rendezték meg először a tavaszi szemeszter előtt, lehetővé téve a hallgatók számára, hogy belekóstoljanak az egyetem más szakjainak művészeti képzéseibe is. A rendezvénysorozat rendkívüli lehetőséget teremtett a hallgatók számára, hogy gazdag és változatos programokon keresztül kibővítsék művészeti horizontjukat, inspirációt merítsenek a tanév második felére. Az eseménysorozat kiemelkedő előadója Ilja Bocsarnikovsz volt, aki különleges mesterkurzusokkal gazdagította a színész-, dramaturg és rendező szakos hallgatók tudását. Zsótér Sándor négy estén keresztül kalauzolta el a résztvevőket Brecht világába, míg Hegedűs D. Géza olyan programot kínált, amely a saját film elkészítésének folyamatába engedett bepillantást. Az eseménysorozatban számos más mesterkurzuson is részt vehettek a hallgatók, melyek témája a retorikától kezdve, a kortárs magyar drámán át, egészen a bábművészet történetéig terjedt. A különféle szakmai területek bemutatásával az Alkotóműhelyek Hete gazdag és sokszínű palettát kínált.
A rendezvény nem csupán művészeti képzések bemutatására szolgált, hanem egyúttal lehetőséget is teremtett a hallgatóknak a Karrieriroda által kínált lehetőségek megismerésére. Wild Mónika bemutatkozása betekintést nyújtott az SZFE hallgatóinak a karrierépítés folyamatába, így a résztvevők nemcsak alkotói készségeiket fejleszthették, hanem a jövőjük tervezésére is ösztönzést kaptak. Az Alkotóműhelyek hetének keretein belül bemutatkozott a Szakkollégium is. A rendezvényen Prof. Dr. Sepsi Enikő rektor köszöntötte az érdeklődőket, majd átadta a szót Kis Domonkos Márknak, a Szakkollégium igazgatójának, aki részletesen ismertette a Szakkollégium által kínált programokat és lehetőségeket.
További információk a Szakkollégiumról ITT érhetőek el.
A Színház- és Filmművészeti egyetem 2025 februárjában három 12 hetes mesterkurzust indít: mozgás, hangképzés és egy kombinált mozgás-hangképzés tematika mentén. A mozgás mesterkurzus képzési felelőse Vidáné Szent-Ivány Kinga Harangozó Gyula-díjas egyetemi docens, míg a hangképzésé Keszei Borbála Liszt Ferenc-díjas egyetemi adjunktus.
A 42 éves Jancsó Dávid legendás filmes dinasztia tagja, Jancsó Miklós filmrendező és Csákány Zsuzsa vágó gyermeke. Nemzetközi filmes pályafutását 2012-ben kezdte és az elmúlt években olyan hollywoodi produkciókban dolgozott, mint a Pieces of a Woman, A zsúfolt szoba vagy A Majomember.
Fájdalommal értesültünk a Színház- és Filmművészeti Egyetem egykori oktatója, Mádi Szabó Katalin haláláról, aki 95 éves korában hunyt el. Mádi Szabó Katalin húsz évig dolgozott énektanárként az akkor még főiskolán, mely tevékenységet egészen nyolcvan éves koráig folytatta, csupán a 2010-es évek elején vonult vissza.
Mi a kultúra haszna, és hogyan lehet az irodalmi műveltség értékeit átadni a mai hallgatóknak? Mi jelenti korunkban a nagyobb kihívást: az eredetiség vagy az arra való igény eltűnése? – többek között erről is beszélgettünk Győrei Zsolt drámaíró, műfordító és dramaturg oktatónkkal a magyar kultúra napja alkalmából.
„Nem rendezni akartam, hanem egy közös történetet megalkotni, amire mindig emlékezni fogunk” – mondja Szarvas József, a negyedéves prózai színészosztály vezetője, aki Dosztojevszkij egyik örök érvényű darabját, a Karamazov testvéreket vitte az osztállyal színpadra. Az egyik összpróbán mi is ott voltunk.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Karrierirodája a művészeti tehetségek és szakmai lehetőségek közötti kapcsolat kiépítését szolgálja. Célja, hogy támogassa a hallgatók karrierépítését és elősegítsék az együttműködést a művészeti ökoszisztéma szereplőivel.
Egyetemünk impozáns standdal és izgalmas programkínálattal várta a látogatókat a január 9-11. között megrendezett felsőoktatási expón. A három nap során nemcsak képzéseinket és oktatóinkat ismerhették meg az ország minden részéről érkező érdeklődők, de kipróbálhatták magukat különböző szerepekben is: lehettek hírbemondók, bábművészek vagy előadók a színpadon.
A Budapest Bábszínház a Kulturális és Innovációs Minisztériummal és Budapest Főváros Önkormányzatával közös fenntartásban működik, a kinevezést a kulturális tárca jelentette be. Ellinger Edina bábművész, rendező 2020-ben vette át a színház vezetését Meczner Jánostól.