A KARRIERIRODA PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGET HIRDET- TEHETSÉGGONDOZÓ PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA – 2024

szeptember 11., szerda 07:21
Share

A Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány Tehetséggondozó Programja keretében pályázatot hirdet a széles látókörű, magasan kvalifikált, a közszolgálatiság elvei iránt elhivatott közszolgálati médiaszolgáltatás szakmai utánpótlásának támogatására.

A Program időtartama, szakmai területei és feltételei
A Program időtartama: 3 hónap, amelynek letelte után pozitív mentori elbírálás esetén lehetőség nyílik újra pályázni újabb, maximum három hónap időtartamra, melynek részleteiről a Program ideje alatt tájékoztatjuk a résztvevőt.
– a Program tervezett kezdőidőpontja: 2024. november 04.
– a Program tervezett záróidőpontja: 2025. február 04.
– a jelentkezéseket az alábbi szakmai területekre várjuk:
– Tartalmi terület: szerkesztő-riporter
– Online terület: szerkesztő-riporter
– Műszaki terület: stúdió, műszaki vezető/képmérnök, hangmérnök
(televíziós és rádiós területre), stúdiótechnikus
– a Programban való részvétel ingyenes
– a szakmai ismeretek elsajátításában minden résztvevőt egyéni, kirendelt mentor segít
(a szerkesztő-riporteri területen beszédtanár segítségével speciális egyéni fejlesztésre
van lehetőség).

A pályázók köre
A pályázat benyújtására minden 18. életévét betöltött, büntetlen előéletű, minimum érettségi vizsgával rendelkező személy (a médiaszakmai képesítés nem elvárás) jogosult, aki nyertes pályázat esetén vállalja, hogy,
– a Programban részt vesz,
– a Program ideje alatt folyamatosan együttműködik a fejlesztésre kijelölt mentorral;
– a Program lejártát követően írásbeli beszámolót készít a megszerzett szakmai ismeretekről, a programokon való részvételének tapasztalatairól, a beszámoló részeként értékelő lapot vezet (az írásbeli beszámoló formai és tartalmi feltételeiről a Programban résztvevők a Program kezdetét követően külön tájékoztatást kapnak).

A teljes pályázati kiírás ITT érhető el.

Egyéb hírek

„Ha a néző egy kicsit őszintébben megy haza, az már nagyon nagy dolog”

Ilja Bocsarnikovsz orosz-lett színművész, színházrendező, egyetemi tanár. 2017-től rendszeresen dolgozik Magyarországon: sokadik rendezésén van túl, 2022-2023 között a debreceni Csokonai Színház, 2023-tól a Karinthy Színház művészeti vezetője. 2023-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetem osztályvezető tanára. A Déryné Magazinnak adott interjújában a színházak jövője kapcsán beszélt többek között emberi értékekről, az élet nagy kérdéseiről és arról, szerinte hol kezdődik a színház.

Elnyerte az Év Kiállítása díjat az OSZMI

A Bodolay Géza Jászai Mari-díjas, érdemes művész, színházi rendező, egyetemünk oktatója által vezetett Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Bűvészinasok című tárlata nyerte el idén az Év Kiállítása díjat, amelyet kedden adtak át Budapesten, a Hagyományok Házában.

Bábozva a veszteség is könnyebben feldolgozható

Egy bábelőadás nem feltétlenül móka és kacagás. A betegség, a halál és a gyász olyan tabu témák, amelyekről Kiss Dorina, harmadéves bábrendező szakos hallgató „Édesanyám, édesanyám” című bábelőadása érzékeny és elgondolkodtató perspektívát nyújt. Az előadást nemrég gyerekközönség előtt is bemutatták.

Vizsgafilm-vetítés az Urániában

Az SZFE film- és televíziórendező BA III. évfolyama és a dokumentumfilm-rendező művész MA II. évfolyama bemutatja tavaszi vizsgafilmjeit. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja november 22-e, 18 óra. A Díszteremben a film- és televíziórendező BA III. évfolyam rövidfilmjei kerülnek vászonra, a Csortos teremben pedig a dokumentumfilm-rendező művész MA II. évfolyamának kisfilmjei láthatóak majd.

Megszólíthatók-e irodalommal a mai középiskolások?

A Déryné program részeként indult KultUp alprogram sikerrel válaszol erre a kihívásra: az ország középiskoláit járva a diákok körében is népszerű színházi és művészeti témanapokat tart, amelyhez az elmúlt napokban két helyszínen mi is csatlakoztunk.

Elhunyt Tatár Eszter Jászai Mari-díjas rendező

Szomorúan értesültünk róla, hogy Tatár Eszter Jászai Mari-díjas rendező, egyetemünk egykori hallgatója elhunyt. Az 1954-ben végzett, sokoldalú színházi szakember alig három hónapja vette át SZFE-s rubindiplomáját.

Tudományos Diákköri Konferencia az SZFE-n

 

 

Egyetemünk 2024. november 29-én (pénteken) a Mészáros utcai oktatási épület 2. emeleti tárgyalótermében tartja Tudományos Diákköri Konferenciáját, amelyre az egyetemi kurzusokon kívül készült műalkotásaikkal és elméleti dolgozataikkal jelentkezhettek mindhárom intézetünk hallgatói. A filmes szekció 09:00 órakor, a színházművészeti szekció 14:00 órakor kezdődik.

Egyetemünk hallgatója lett az év legjobb diák operatőre

Átadták a legjobb operatőröknek járó Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat Budapesten, a Pesti Vigadóban. Nagy örömmel számolunk be róla, hogy a Diákfilm kategória győztese idén Zsoldos Balázs, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója lett!

Több betöltése Több betöltése