A KARRIERIRODA PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGET HIRDET- TEHETSÉGGONDOZÓ PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA – 2024

szeptember 11., szerda 07:21
Share

A Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány Tehetséggondozó Programja keretében pályázatot hirdet a széles látókörű, magasan kvalifikált, a közszolgálatiság elvei iránt elhivatott közszolgálati médiaszolgáltatás szakmai utánpótlásának támogatására.

A Program időtartama, szakmai területei és feltételei
A Program időtartama: 3 hónap, amelynek letelte után pozitív mentori elbírálás esetén lehetőség nyílik újra pályázni újabb, maximum három hónap időtartamra, melynek részleteiről a Program ideje alatt tájékoztatjuk a résztvevőt.
– a Program tervezett kezdőidőpontja: 2024. november 04.
– a Program tervezett záróidőpontja: 2025. február 04.
– a jelentkezéseket az alábbi szakmai területekre várjuk:
– Tartalmi terület: szerkesztő-riporter
– Online terület: szerkesztő-riporter
– Műszaki terület: stúdió, műszaki vezető/képmérnök, hangmérnök
(televíziós és rádiós területre), stúdiótechnikus
– a Programban való részvétel ingyenes
– a szakmai ismeretek elsajátításában minden résztvevőt egyéni, kirendelt mentor segít
(a szerkesztő-riporteri területen beszédtanár segítségével speciális egyéni fejlesztésre
van lehetőség).

A pályázók köre
A pályázat benyújtására minden 18. életévét betöltött, büntetlen előéletű, minimum érettségi vizsgával rendelkező személy (a médiaszakmai képesítés nem elvárás) jogosult, aki nyertes pályázat esetén vállalja, hogy,
– a Programban részt vesz,
– a Program ideje alatt folyamatosan együttműködik a fejlesztésre kijelölt mentorral;
– a Program lejártát követően írásbeli beszámolót készít a megszerzett szakmai ismeretekről, a programokon való részvételének tapasztalatairól, a beszámoló részeként értékelő lapot vezet (az írásbeli beszámoló formai és tartalmi feltételeiről a Programban résztvevők a Program kezdetét követően külön tájékoztatást kapnak).

A teljes pályázati kiírás ITT érhető el.

Egyéb hírek

„Az ismert történeteket is úgy érdemes rendezni, mintha valaki először hallaná” - interjú Fejes Szabolccsal

 

 

A Pécsi Nemzeti Színházban megtartották a Hazám, hazám című operabeavató ősbemutatóját. Az előadást negyedéves rendezőhallgatónk, Fejes Szabolcs állította színpadra, akivel arról is beszélgettünk, hogy miért is annyira nehéz műfaj az opera.

 

 

Három generáció – egy trauma

Hevesi Fanni: „Csodálatos érzés, ahogyan a színpadon megszületik az, ami addig a fejemben élt” – Az ötödéves fizika színházrendező szakos hallgató gondolt egy merészet és itthon elsőként vitte színre a számos díjjal elismert kortárs brit drámaíró, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című alkotását. Hevesi Fanninak nemcsak a darabválasztása bátor, a megvalósítás is: koncentrálóképességünket folyamatosan teszteli, ugyanis három generáció történetét egyidőben láthatjuk a színpadon. A rendezővel a Bethlen Téri Színházban a bemutató előtt beszélgettünk.

Bemutatkozott az SZFE a MEFOB-on

 

 

A kecskeméti Neumann János Egyetem adott otthont a Férfi-női futsal MEFOB 1. fordulójának, ahol két nemben összesen 6 egyetemi csapat mérte össze erejét. Az SZFE most először vett részt a megmérettetésen.

 

 

MEGHÍVÓ Vizkeleti Dániel DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Vizkeleti Dániel DLA disszertációjának nyilvános védésére.

SZFE-s hallgatók előadása Isztambulban

 

 

A magyar-török kulturális kapcsolatokat felidéző T’örökségünk című novelláskötetet ünnepélyes keretek között mutatták be októberben a Műcsarnokban. A kötet öt történetét harmadéves rendező hallgatónk, Kepics Mihály és elsőéves, már turkológia szakon végzett rendező hallgatónk, Miklós-Kovács Bernát állította színpadra. A darabot most bemutatták Isztambulban is, az SZFE-vel a Madách-projekt óta szorosan együttműködő Istanbul Aydin Unvesity-n.

 

 

Beszámoló az SZFE Tudományos Diákköri Konferenciájáról

 

 

Az Egyetem 2024. november 29-én megtartotta Tudományos Diákköri Konferenciáját. A konferencián a délelőtti filmművészeti és a délutáni színházművészeti szekcióban 11-11 pályázati munkát mutattak be a résztvevők.

 

 

Örömhír: két SZFE-s hallgatóval forgatták az OTDK reklámfilmjét

Magyarország legrangosabb tudományos diákrendezvényét, az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK) egyetemünk két másodéves prózai színművész hallgatójának, Benyó Klárának és Balog Zsoltnak a közreműködésével készülő reklámfilm népszerűsíti, akik első alkalommal tapasztalhatták meg a professzionális filmkészítés kulisszatitkait. 

Jó estét nyár, jó estét szerelem - hallgatónk főszereplésével

 

 

Végzős hallgatónk, Pásztor Ádám főszereplésével látható a Magyar Színház Sinkovits Imre Stúdiószínpadán mesteroktatónk, Nagybaczoni Nagy Kati rendezésében a Jó estét nyár, jó estét szerelem című zenés színmű.

 

 

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020