A Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány Tehetséggondozó Programja keretében pályázatot hirdet a széles látókörű, magasan kvalifikált, a közszolgálatiság elvei iránt elhivatott közszolgálati médiaszolgáltatás szakmai utánpótlásának támogatására.
A Program időtartama, szakmai területei és feltételei
A Program időtartama: 3 hónap, amelynek letelte után pozitív mentori elbírálás esetén lehetőség nyílik újra pályázni újabb, maximum három hónap időtartamra, melynek részleteiről a Program ideje alatt tájékoztatjuk a résztvevőt.
– a Program tervezett kezdőidőpontja: 2024. november 04.
– a Program tervezett záróidőpontja: 2025. február 04.
– a jelentkezéseket az alábbi szakmai területekre várjuk:
– Tartalmi terület: szerkesztő-riporter
– Online terület: szerkesztő-riporter
– Műszaki terület: stúdió, műszaki vezető/képmérnök, hangmérnök
(televíziós és rádiós területre), stúdiótechnikus
– a Programban való részvétel ingyenes
– a szakmai ismeretek elsajátításában minden résztvevőt egyéni, kirendelt mentor segít
(a szerkesztő-riporteri területen beszédtanár segítségével speciális egyéni fejlesztésre
van lehetőség).
A pályázók köre
A pályázat benyújtására minden 18. életévét betöltött, büntetlen előéletű, minimum érettségi vizsgával rendelkező személy (a médiaszakmai képesítés nem elvárás) jogosult, aki nyertes pályázat esetén vállalja, hogy,
– a Programban részt vesz,
– a Program ideje alatt folyamatosan együttműködik a fejlesztésre kijelölt mentorral;
– a Program lejártát követően írásbeli beszámolót készít a megszerzett szakmai ismeretekről, a programokon való részvételének tapasztalatairól, a beszámoló részeként értékelő lapot vezet (az írásbeli beszámoló formai és tartalmi feltételeiről a Programban résztvevők a Program kezdetét követően külön tájékoztatást kapnak).
A teljes pályázati kiírás ITT érhető el.
2025. február 16-án egész napos műhelybemutatókon hat kortárs dráma első magyar fordítását vitte színre a Színház- és Filmművészeti Egyetem Németh Antal Drámaelméleti Intézete, az ELTE Fordító- és Tolmácsképző Tanszéke, valamint a Távoli Fény Laboratórium. Az esemény három egyetem több mint ötven hallgatójának fordítói, dramaturgi, rendezői és előadói munkájával jött létre. Az idáig vezető útról a két főszervezővel, Gleason-Nagy Natáliával és Sereg Judittal beszélgettünk.
Robert Capa nevét a legtöbben ismerjük. Rengeteg kalandos történet, önellentmondásos életrajzi adatok, mendemondák övezik a 20. század egyik legjelentősebb fotósának nevét. De vajon ki volt az ember a fotók és a felépített brand mögött? Ki volt Friedmann Endre? Erre a kérdésre próbál választ adni A szerencsejátékos című monodráma. A darab premierje után annak írójával, egyetemünk negyedéves dramaturg hallgatójával, Varga-Amár Rudolffal és főszereplőjével, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem prózai színművész hallgatójával, Pazsiczki Mátéval beszélgettünk.
Az SZFE ismét megrendezte az Alkotóműhelyek Hetét a tavaszi félév első hetében, ami a közös élmények mellett számos lehetőséget kínált hallgatóinknak arra, hogy bepillantást nyerhessenek más intézetek és szakok képzéseibe is. Szakmai előadások, gyakorlati foglalkozások, mesterkurzusok és egy könyvbemutató is gazdagították az ötnapos programot.
Az SZFE negyedéves zenésszínművész-hallgatójával készített exkluzív interjút a Metropol a Budapesti Operettszínház Hamupipőke című előadása kapcsán. A darabban Nagy Alma Virág alakítja váltott szereposztásban a címszereplőt.
Az SZFE Dokumentumfilm-rendező MA hallgatói bemutatják vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja február 26-a, 17:30.
Teltházas érdeklődés mellett zajlott le az SZFE Könyvek első két kötetének felolvasószínházzal egybekötött bemutatója február 12-én az Alkotóműhelyek Hetének keretében. A rendezvényen prof. dr. Kocziszky Éva legújabb művét, az Antifilozófusok II. Radikális gondolkodás a művészet tükrében című esszékötetet, valamint az Örkény István drámaírói ösztöndíj nyertes pályamunkáiból összeállított antológiát ismerhették meg a részvevők a Bajor Gizi Színészmúzeumban.
Hogy mi vihet rá egy anyát, hogy otthagyja a családját, azt a drámairodalom egyik legelső feminista alkotásából már megtudhattuk. Na de mi történik ezután Nórával? Három lehetséges folytatást, a feleség, a prostituált és a dolgozó nő sorsát írta meg Elfriede Jelinek Nobel-díjas osztrák írónő a hetvenes évek végén, és ezt a sorshármast vitte most színre Zsótér Sándor a harmadéves prózai színészosztállyal.
2025. február 16-án egész napos műhelybemutatók során hat dráma első magyar fordítását viszi színre a Színház- és Filmművészeti Egyetem Németh Antal Drámaelméleti Intézete, az ELTE Fordító- és Tolmácsképző Tanszéke és a Távoli Fény Laboratórium. Helyszín: az SZFE Szentkirályi utcai épületének (Budapest, Szentkirályi u. 32, 1088) 501-es terme. Az esemény három egyetem több mint 50 hallgatójának fordítói, dramaturgi, rendezői és előadói közreműködésével jön létre.