A 2022/2023. évi ÚNKP-ban résztvevő SZFE-s ösztöndíjas hallgatók és fiatal kutatók konferencia keretein belül mutatják be kutatásaik, művészeti projektjeik eredményeit.
A rendezvény hibrid formában a Mészáros utcai Nagy Vetítőben, illetve online lesz megtekinthető.
Kedves Hallgatóink!
2023. július 20-án, csütörtökön 9:00 órai kezdettel a Mészáros utcai Nagy Vetítőben a 2022/2023. évi Új Nemzeti Kiválóság Programban résztvevő SZFE-s ösztöndíjas hallgatók és fiatal kutatók mutatják be kutatásaik, művészeti projektjeik eredményeit hibrid formában. Az alap, mester és osztatlan szakos hallgatók 10-15 percben, a doktori hallgatók 15-20 percben, a „Tudománnyal Fel!” ösztöndíjpályázatban résztvevők pedig 20-30 percben prezentálnak. A konferencia minden egyetemi polgár számára nyitott.
Kérjük, hogy az online részvételi szándékát e-mailben jelezze 2023. július 19-ig a renes.balazs@szfe.hu e-mail címen. A levél tárgyában tüntessék fel: „ÚNKP konferencia 2022/2023”.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
A konferenciára történő online csatlakozásra a következő linken keresztül lesz lehetőség: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MDYxN2NhNDktNzgyZS00YTZkLTkzMGItMTM2OTNmYzU1NTBm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2282878cef-a45e-4cf5-b49b-c5da58341658%22%2c%22Oid%22%3a%224e40100f-107e-4e37-bbf7-fac0798e711a%22%7d.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.
Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.
A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.
A legjobb kisjátékfilm, a legjobb forgatókönyv, a legjobb tévéfilm, valamint a legjobb elsőfilmes rendező különdíját is a Színház- és Filmművészeti Egyetem alkotói kapták az 5. MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon.
Június 20-án ünnepélyes keretek között átadták a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait a Balatonfüred Kongresszusi Központban. Legnagyobb büszkeségünkre két oktatónk, Koltai Lajos operatőr-rendező és Piroch Gábor kaszkadőrszakértő is átvehette az elismerést.
Tegnap este a veszprémi Óváros téren a Hogyan tudnék élni nélküled? vetítésével elindult a hazai filmipar legfrissebb alkotásait felvonultató seregszemle. Az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál idén a száz éve született Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg. A Magyar Filmakadémia védnökségével, a Nemzeti Filmintézet támogatásával és a Veszprém-Balaton 2023 szervezésében megvalósuló MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztiválon 22 kategóriában osztják ki a Magyar Mozgókép Díjakat, melynek jelöltjei között számos SZFE-s kötődésű alkotást találhatunk.