A képzés célja drámainstruktorok képzése, akik művészeti intézményekben, a közművelődésben és a közösségi élet színterein képesek dramatikus tevékenységet, illetve színházi munkaformákat is magukban foglaló művészetközvetítő események tervezésére, szervezésére és lebonyolítására. Az alapképzési szakon végzettek kellő mélységű elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a drámapedagógia és a színházi nevelés terén az ilyen jellegű programok önállóan vagy csoportos közreműködőként történő megvalósításához. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:
– színházelmélet, dramaturgia, előadás-elemzés
– színház- és drámatörténet
– művészetközvetítés és kommunikáció
– színházi és kulturális szervezés
– drámapedagógia és színházi nevelés
A rendezői specializációval rendelkező drámainstruktorok olyan szakemberek, akik a művészeti intézményekben, a közművelődésben és a közösségi élet színterein képesek a dramatikus tevékenységek irányítására, illetve képesek a színházi munkaformákat is magukban foglaló művészetközvetítő események tervezésére és megvalósítására.
A drámainstruktor – rendezői specializáció – szak célja a fentiek mellett olyan szakemberek képzése, akik képesek színházakban, a színházi munkaformákat alkalmazó intézményekben és eseményeken a rendezői (művészi) feladatok ellátására.
Felvételi követelmények
Csak azon felvételizők jelentkezését várják, akik legalább 5 év előadóművészeti, illetve színházi gyakorlattal rendelkeznek.
Felvételi vizsgák
Egy szabadon választott színházi esemény ismertetése személyes elbeszélgetés keretében a felvételi bizottság tagjaival. A személyes beszélgetés a jelölt színházi gondolkodásának, szakmai érdeklődésének és kommunikációs készségének felmérésére irányul.
A beszélgetés témájául szolgálhat bármilyen színházi előadás. A személyes beszélgetés további célja a szak elvégzéséhez nélkülözhetetlen együttműködési készség és kreativitás felmérése.