POC projekt, szakmai vezető: Bagány Márton

2023 augusztus 21., hétfő 02:02.
POC
Share

Szakkollégiumi képzés létrehozása színház- és filmművészeti elemekre épülő összművészeti kompetenciák kialakítására, valamint a gyakorlatban alkalmazható oktatási módszertan és produkciós technológia kifejlesztése

Az SZFE INNOLAB létrehozása, a szakkollégiumi képzés eredménytermékeinek piacosítása.

Az interdiszciplináris innovatív, a piac felé nyitó szakkollégiumi képzés mintaadó lehet az egyetem bevételszerzési lehetőségeinek növelése szempontjából több aspektusból is. Elsősorban azáltal, hogy olyan képzési programot kínál, amely a piaci igényekre és elvárásokra fókuszál, és az alkotásokat a piac megrendelésére készíti. Ez lehetőséget teremt arra, hogy az egyetem olyan termékeket és szolgáltatásokat nyújtson, amelyekre valódi kereslet van a piacon.

A pilot programként működő szakkollégiumi képzés eredményei és tapasztalatai alapján az egyetem olyan üzleti modellt és bevételszerzési stratégiát alakíthat ki, amelyet más hasonló képzési programokban is alkalmazhat. Az eredmények és bevételek az egyetem számára fontos referenciaértéket jelenthetnek a potenciális partnerek és megrendelők számára, amelyek alapján további együttműködéseket és megrendeléseket köthetnek az intézménnyel.

A mintaadó jelleg nemcsak az eredményekben és a bevételszerzési lehetőségekben mutatkozik meg, hanem a szakkollégiumi képzés általános működésében és megközelítésében is. Az egyetemnek kiemelkedő szakmai és művészeti színvonalat kell biztosítania a programban résztvevő hallgatók és oktatók számára, valamint a projektek megvalósításában is szigorú kontrollt kell fenntartania. Az ilyen magas színvonal és hatékonyság inspiráló lehet más képzési programok számára, és hozzájárulhat az egyetem hírnevének növekedéséhez a művészeti és kreatív iparágakban.

A pilot programon keresztül az egyetem megmutathatja, hogy képes a művészeti képzésben új és innovatív módon gondolkodni, a piaci igényekre reagálni, és a hallgatók számára olyan kompetenciákat és készségeket biztosítani, amelyek keresettek a munkaerőpiacon. Az egyetem sikeres pilot programja inspiráló lehet más intézmények és szervezetek számára, akik hasonló bevételszerzési lehetőségeket keresnek a művészeti területeken.

Összességében a szakkollégiumi képzés pilot programként mintaadó lehet az egyetem bevételszerzési lehetőségeinek növelése szempontjából, mivel új és innovatív módon kapcsolja össze a művészeti képzést a piaci igényekkel, eredményeket és tapasztalatokat nyújt, amelyek alapján az egyetem egy hatékonyabb üzleti modellt és bevételszerzési stratégiát alakíthat ki.

Egyéb hírek

Guiness rekord született dr. Lázár Balázs, egyetemünk adjunktusának közreműködésével

Szabó Lőrinc születésének 125. évfordulója alkalmából Lázár Balázs színész, Bella Istvàn-dìjas  költő, a harmadéves dramaturg osztály társosztályvezetője vezényelte le a magyarországi együtt szavalás Guiness rekordjának megdöntését a költő Nyitnikék című versének részletével, a Pasaréti Szabó Lőrinc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Közép-Budai Tankerület szervezésében.

„A verkli bennem szól” – Fejes Szabolcs Liliom-rendezéséről az alkotóval beszélgettünk

Molnár Ferenc klasszikusát, a Liliomot a Színház- és Filmművészeti Egyetem negyedéves rendező szakos hallgatója, Fejes Szabolcs állította színpadra a Nemzeti Színházban. A fiatal alkotó, aki korábban több vizsgaelőadásban is megmutatta rendezői gondolkodásmódját, ezúttal személyes hangvételű és a jelenhez is szorosan kapcsolódó értelmezéssel nyúlt a legendás műhöz. Az előadás kapcsán rendezői látásmódjának alakulásáról, színészi bizalomról és belső verklidallamokról beszélgettünk.

Készség, interakció, virtuozitás – Adam J. Ledger az SZFE Doktori Iskolájában

Egyetemünk ismét külföldi vendégelőadót köszönthetett: április 14-én Adam J. Ledger, rendező és színházi teoretikus tartott újabb előadást doktori iskolánkban. A Birminghami Egyetem oktatója mostani előadásának fókuszpontjában a színház egyfajta ökologikus megközelítése állt, emellett szemléletes példákon keresztül világította meg a színházi előadás és a sport meglepő összefonódásait.

Az SZFE adott otthont az I. DOSZ Arts konferenciának

A Doktoranduszok Országos Szövetségének (DOSZ) Művészeti, Színház- és Filmtudományi Osztálya április 11-én egyetemünkön rendezte meg az I. DOSZ Arts Művészeti és Művészettudományi Napot. Intézményünk doktorandusz hallgatói nemcsak a szervezésben vállaltak szerepet, hanem előadóként is aktívan közreműködtek a programban.

Castinglehetőség színművészhallgatóknak

Az MTVA kínál lehetőséget színművészhallgatóinknak, hogy jövőbeli külsős produkcióinkban szerepeljenek.

Új fotólaborban sajátítják el az analóg filmkészítés alapjait az SZFE operatőr hallgatói

Különleges vizsgafeladat vár ebben a félévben mesterszakos operatőr hallgatóinkra: 35 mm-es filmre kell forgatniuk egy jelenetet. Miért kulcsfontosságú a hagyományos filmkészítési eljárások elsajátítása? – erről beszélgettünk Babos Tamással, Balázs Béla-díjas operatőr oktatónkkal.

Herskó Jánosra emlékeztek a Collegium Hungaricum Berlinben

Április 9-én, Herskó János születésének 99. évfordulóján különleges vetítéssel emlékeztek meg Berlinben a legendás magyar filmrendezőről és tanárról. A programban egykori tanítványainak rövidfilmjei – köztük Böszörményi Géza vizsgafilmje – idézték meg a Mester szellemiségét és pedagógiai örökségét.

Reménytelenül várni a csodát - Bemutatták a József Attila-filmet

A költészet napjára, József Attila születésnapjára időzítették a költő és Gyömrői Edit terápiás kapcsolatát feldolgozó Reménytelenül című film premierjét. A költő szerepét egykori hallgatónk, Sütő András alakítja, aki évek óta szavalja színpadon József Attila műveit, köztük a Szabad ötletek jegyzéke című gondolatfolyamot. A főszereplővel a bemutató után beszélgettünk.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020