Kedves Leendő Hallgatóink!
Nemrég személyesen is találkozhattunk az Educatio kiállításon, az esemény mindhárom napján kiemelkedően magas volt az érdeklődés, és ezt mindannyiótoknak köszönjük, akik felkerestétek standunkat. Rengeteg kérdést kaptunk a szakokról, a felvételi menetéről, a hallgatói életről, és ezeket most összegyűjtöttük, hogy a válaszokkal segítsük azokat is, akik személyesen nem tudtak bennünket meglátogatni a kiállításon.
Sokakban felmerült a kérdés, hogyan lehet bejutni az SZFE-re? Az érettségi természetesen alapfeltétel, de mi nem pontokban mérjük az eredményt. Nálunk a lényeg az, hogy a felvételin megmutasd, mire vagy képes. A felvételi eljárás a legtöbb szak esetében három fordulóból áll, ahol az első forduló egy általános írásbeli műveltségi tesztet foglal magában. Ez alól csak a színművész szak felvételije a kivétel, ahol mindhárom forduló gyakorlati feladatokból áll. A második és harmadik forduló már szakonként specifikus gyakorlati feladatokkal várja a jelentkezőket.
A felvételi eljárás minden részletét megtaláljátok az SZFE Felvételi aloldalán, ahol mestereinkkel készült interjúkat is olvashattok.
A legújabb – és már ismert szakjainkat itt mutatjuk be részletesen.
Gyertek, és éljétek át azt a különleges atmoszférát, amit az SZFE kínál. Hozd el a szenvedélyed, az ötleteidet, és töltsd velünk az egyetemi életed legszebb éveit, jelentkezz most, és kezdd el saját történetedet az SZFE-n!
A Cannes-i Filmfesztivál a világ legismertebb és legnagyobb presztízsértékkel bíró fesztiválja, melyet minden év májusának második felében tartanak Cannes-ban. A fődíjért, az Arany Pálmáért versenyző filmek vetítésének legfőbb helyszíne a Croisette körúton fekvő Fesztivál- és Kongresszusi Palota. Idén az SZFE 25 diákja utazott ki a programra; közülük két televíziós műsorkészítő szakos hallgatónkkal, az elsőéves Hegedüs Katával és a másodéves Simon Eszterrel beszélgettünk az élményeikről.
A francia színházi rendező, költő, festő és drámaíró, Valère Novarina látogatott el május 5-én a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájába az intézmény felkérésére. A neves kortárs képzőművész ezúttal a színház és festészet viszonyáról tartott előadást a jelenlévő érdeklődőknek.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Liszka Tamás DLA disszertációjának nyilvános védésére.
Franco Nero érkezett Magyarországra az SZFE osztályvezető oktatója, Oberfrank Pál által vezetett Veszprémi Petőfi Színház meghívására. Az olasz világsztár élete során eddig 250 filmben vállalt szerepet, melyeknek műfaji sokszínűsége elképesztő: az alkotások között ugyanúgy vannak művészfilmek, mint politikai krimik, spagetti-westernek és történelmi tablók. Az életmű ez utóbbi kategóriába sorolható darabjai közül ráadásul a legjelentősebbek közé tartozik a magyar Julianus barát, a Honfoglalás és a Sacra Corona is. Franco Nero volt már magyar, lengyel és orosz; több mint harminc eltérő nemzet hőseit keltette életre a filmvásznon.
Ács Vanessza, az SZFE harmadéves televíziós műsorszerkesztő hallgatója a Pannónia Ösztöndíjprogram keretén belül két hónapot töltött egy különleges szigeten, ahol mind szakmailag, mind emberileg sokat fejlődött.
Az Országos Színházi Találkozó, amely a magyar színházi élet egyik legfontosabb ünnepe, idén is sokszínű és izgalmas előadásokkal várja a közönséget. A találkozón a Színház- és Filmművészeti Egyetem is képviselteti magát. Június 12-én a Spoon River-i holtak, június 16-án pedig a Parasztopera látható majd az OSZT Off programjában.
„Egyszerűen nem vesszük észre, hogy a múlt mennyire körbelengi ezt az országot és nem tudjuk elengedni, nem tudunk továbblépni. Fel kell ismernünk, hogy vannak olyan dolgok, amikről beszélnünk kell” – ötödéves fizikai színházrendező hallgatónk, Regős Simon nem félt családja legintimebb történeteit színre vinni, egyfajta korlenyomatot is adva a második világháború utáni évtizedekről. A Hisztéria üzenőfüzete-t még júniusban is elcsíphetjük a Bethlen Téri Színházban.
Domokos Éva Lili, a Színház- és Filmművészeti Egyetem negyedéves színművészhallgatója egy különleges lehetőséggel indította pályáját: szerepet kapott a nagy sikerű Pokoli rokonok című sorozatban. Az egyetemi kurzustól a castingon át a forgatás élményeiig, majd a színházi és filmes felkérésekig tartó út nemcsak szakmai áttörést hozott számára, hanem önismereti fordulóponttá is vált.