Útmutatás a művészeti karrierhez: az SZFE Karrierirodája

2024 április 4., csütörtök 12:16.
Share

Az SZFE Karrierirodája friss lendülettel indult el, hogy támogassa a hallgatókat és újonnan végzetteket a sikeres pályakezdésben. Az egyetem nemrégiben alakult szervezeti egységének feladatai közé tartozik a hallgatók és friss pályakezdők karrierjének támogatása, valamint az iparági kapcsolatok építése és ápolása. A Karrieriroda által nyújtott szolgáltatások színes spektruma, valamint a különböző témákra fókuszáló rendezvények és műhelybeszélgetések által az SZFE hallgatói és végzettjei jelentős előnyre tehetnek szert karrierjük kezdeti szakaszában. A  megszervezett események segítségével ráadásul arra is lehetőséget kapnak, hogy olyan sikeres művészektől inspirálódjanak, akik korábban már bizonyítottak a szakmában.

Az iroda egyik fő célkitűzése a karrierkezdési stratégiák hallgatókkal történő megosztása annak érdekében, hogy segítsenek nekik megtalálni az útjukat, valamint sikeresen felépíteni a karrierjüket. Ehhez olyan tapasztalt művészeket tervez az egyetem meghívni, akik megosztják velük tapasztalataikat saját pályájuk elindításával, valamint azzal kapcsolatban, hogyan építették fel kapcsolati hálójukat, illetve, hogy milyen kihívásokkal szembesültek az egyetemről való kilépésük után. Ezek a tanácsok nagymértékben segíthetnek a hallgatóknak a pályakezdéskor az első lépések megtételében.

Egy másik fontos terület, amelyre a Karrieriroda hangsúlyt fektet: a színházban zajló multidiszciplináris együttműködések. A más művészeti ágakkal, például zenészekkel, rendezőkkel, díszlettervezőkkel és egyéb szakemberekkel történő együttműködés kulcsfontosságú a kreatív projektek sikere szempontjából. Ennek érdekében az SZFE Karrierirodája olyan sikeres művészeket szeretne meghívni, akik sikeres együttműködésekről számolhatnak be a hallgatóságnak, akár egyidejűleg több művészeti területen is végzett alkotói és/vagy előadói tevékenységükről.

Emellett a digitális jelenlét és a személyes márkaépítés is egy olyan fontos téma, amely a Karrieriroda vállalásaihoz tartozik, ugyanis a mai világban ezek már a színművészek érvényesülése szempontjából is nélkülözhetetlenek. Ennek érdekében az iroda munkatársai arra is fókuszálnak, hogy meghívott vendégeik megoszthassák tapasztalataikat arról, az előadóművészek hogyan használhatják ki a közösségi média adta lehetőségeket, az online portfóliót és az egyéb digitális eszközöket szakmai előmenetelük érdekében.

Szintén fontos téma az önmenedzsment és a munkaerőpiac kihívásainak a kérdése is, hiszen a hatékony önmenedzsment-stratégiák és a változó munkaerőpiaci környezethez való alkalmazkodás kulcsfontosságúak az eredményes karrierépítés megtervezésekor. Tapasztalt szakemberek osztják meg ezekkel kapcsolatos, bevált módszereiket és más észrevételeiket az SZFE hallgatóival.

Végül, de nem utolsó sorban az alternatív színházi formák és platformok, valamint az iparág jövőjének és trendjeinek kérdéséről is fontos néhány szót szólni a Karrieriroda munkája kapcsán. Az alternatív színházi formák, online előadások, podcastek és más platformok lehetőséget teremtenek a színművészek számára, hogy megismerjék az iparág jövőjével és legújabb trendjeivel kapcsolatos észrevételeket, amelyek segítségével felkészülhetnek a művészeti világ változásaira és a posztmodern korban megváltozott kihívásaira.

Összességében a Karrieriroda által tervezett szolgáltatások (személyes karrier-tanácsadás, mentorprogramok, szakmai workshopok, tréningek és kapcsolatépítő események) lehetőséget kívánnak teremteni, hogy a hallgatók továbbfejleszthessék készségeiket, növeljék szakmai kapcsolataikat és megtalálják helyüket a művészeti iparágban. A Karrieriroda által nyújtott segítség és támogatás hozzájárulhat ahhoz, hogy az SZFE hallgatói magabiztosan lépjenek be az előadóművészet világába.

 

Egyéb hírek

Elindult a Nemzetközi Színházi Műhely Sopronban - Hat ország fiatal művészei dolgoznak együtt az alkotótáborban

A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.

„Nem adom tovább” – Női sorsok és családi örökségek Hevesi Fanni rendezésében

Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.

Nemzetközi Színházi Műhelyt szervez az SZFE, a Nemzeti Színház és a Soproni Egyetem

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.

Múzeumszínház Esztergomban a Múzeumok Éjszakáján

A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.

Meghívó Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Négy díjat is elhoztak az SZFE alkotói a Magyar Mozgókép Fesztiválról

A legjobb kisjátékfilm, a legjobb forgatókönyv, a legjobb tévéfilm, valamint a legjobb elsőfilmes rendező különdíját is a Színház- és Filmművészeti Egyetem alkotói kapták az 5. MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon.

Két oktatónk is átvehette a Magyar Filmakadémia életműdíját a MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválon

Június 20-án ünnepélyes keretek között átadták a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait a Balatonfüred Kongresszusi Központban. Legnagyobb büszkeségünkre két oktatónk, Koltai Lajos operatőr-rendező és Piroch Gábor kaszkadőrszakértő is átvehette az elismerést.

Elindult az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál

Tegnap este a veszprémi Óváros téren a Hogyan tudnék élni nélküled? vetítésével elindult a hazai filmipar legfrissebb alkotásait felvonultató seregszemle. Az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál idén a száz éve született Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg. A Magyar Filmakadémia védnökségével, a Nemzeti Filmintézet támogatásával és a Veszprém-Balaton 2023 szervezésében megvalósuló MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztiválon 22 kategóriában osztják ki a Magyar Mozgókép Díjakat, melynek jelöltjei között számos SZFE-s kötődésű alkotást találhatunk.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020