A kreativitás a fejlődés fényében: az SZFE második Innovációs Napja

B. Török Fruzsina
2024 április 22., hétfő 16:15.
Share

Az SZFE második Innovációs Napja vérfrissítő erővel hatott az egyetemre, miközben a kreativitás és az újítás modern lehetőségeit tárta a vezetők, az oktatók és a hallgatók elé. Az innováció már nem csupán egy vállalkozás, vagy iparág kiváltsága, hanem minden felsőoktatási intézmény elengedhetetlen feladatává vált, az SZFE Pályázati és Innovációs Irodája pedig ennek jegyében szervezte meg második Innovációs Napját.

Ahhoz, hogy az egyes oktatási intézmények lépést tudjanak tartani ezekkel a tendenciákkal, az innováció jelenti az egyik legfontosabb eszközt ebben a folyamatban. A rendezvény során számos érdekes előadás és kerekasztal-beszélgetés színesítette a programot. A megnyitó beszédet az egyetem rektora, Prof. Dr. Sepsi Enikő tartotta, amelynek során az innováció fontosságát és relevanciáját hangsúlyozta az SZFE életében. Dr. Antal Zsolt oktatási és tudományos rektorhelyettes előadása a Németh Antal Drámaelméleti Intézet innovációs törekvéseire összpontosított, míg Dr. Herczeg Tamás intézetvezető a Sinkovits Imre Színházművészeti Intézet innovatív lehetőségeiről és a pályakezdő művészek jelenlegi és jövőbeli támogatásáról beszélt.  Az esemény meghívott díszvendége, Prof. Dr. Birkner Zoltán, a Pannon Egyetemért Alapítvány elnöke (a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatal korábbi elnöke) megosztotta tapasztalatait az egyetemi innovációs ökoszisztémáról.  Az SZFE Innovációs Napja interaktív részvételt is biztosított, Dr. Varga Sébastien harmadéves filmíró nyertes innovatív pályázati ötletével („Proof of Concept” – Latinovits Program) az egyetemi hallgatóságot képviselte az éves eseményen.  

Az első kerekasztal-beszélgetés az innováció és a sikeres fiatal női alkotók közötti kapcsolatra összpontosított. Papp Anita díjnyertes festőművész és Király Alida zenei menedzser a HÖK képviselővel, Nagy Reginával (Kommunikációs Bizottság) és Makaró Szilárd (Kulturális Bizottság) moderátorokkal folytatott diskurzusban olyan inspiráló példákat mutattak be, amelyek segíthetik kortársaikat a sikeres karrierépítésben. 

Az SZFE Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézete intézetvezető-helyettesének, Dr. Pacskovszki Józsefnek előadása  azokra az innovációs célkitűzésekre összpontosított, amelyek valamilyen újítást, illetve fejlődést jelentenek a filmiparban, mint például a mesterséges intelligencia alkalmazása a filmes alkotások esetében. 

A második kerekasztal-beszélgetés során az SZFE pályázati lehetőségeit, struktúráját, nemzetközi kapcsolatait és innovációs motivációit tárgyalták. A résztvevők között olyan vezető személyiségek voltak, mint dr. Tóth Orsolya pályázati és innovációs irodavezető, dr. Huszár Orsolya nemzetközi igazgató és Wild Mónika karrieriroda-vezető.

 

Dr. Smid Róbert egyetemi adjunktus és Rénes Balázs doktori koordinátor előadása az egyetem Doktori Iskola és kutatástámogatási lehetőségeire összpontosított, amelyek segíthetik a hallgatókat az innovatív projektek megvalósításában.  A társadalmi hasznosság és a kutatás munkaerőpiaci hasznosulása, annak lehetősége jelenthet innovációt a kutatás területén. Olyan kutatások ezek, amelyekkel uniós pályázati projektekbe lehet bekapcsolódni. 

Az Innovációs Nap kiemelt célja az volt, hogy ösztönözze a kreativitást és az újítást az SZFE egyetemi polgárság aktív bevonásával. Az SZFE elkötelezetten hisz abban, hogy az innováció nemcsak egy pillanatnyi koncepció, hanem egy életforma és egy folyamatosan fejlődő út az oktatás és a művészeti szcéna terén. Az intézmény úgy tekint az innovációra, mint egy kulcsfontosságú eszközre, amely lehetővé teszi számára, hogy lépést tarthasson a változó társadalmi és gazdasági környezettel, valamint elősegítse a hallgatók és oktatók kreativitásának és tehetségének kibontakozását.  

Az eseményen részt vevő egyetemi polgárok egyaránt új energiával, ötletekkel és lendülettel térhettek vissza mindennapi tevékenységükhöz, készen arra, hogy az újonnan szerzett ismereteket és inspirációt a gyakorlatban is kamatoztassák. 

Egyéb hírek

Beszámoló az Educatio Kiállításról

 

 

Egyetemünk impozáns standdal és izgalmas programkínálattal várta a látogatókat a január 9-11. között megrendezett felsőoktatási expón. A három nap során nemcsak képzéseinket és oktatóinkat ismerhették meg az ország minden részéről érkező érdeklődők, de kipróbálhatták magukat különböző szerepekben is: lehettek hírbemondók, bábművészek vagy előadók a színpadon.

 

 

Egyetemünk oktatója, Ellinger Edina marad a Budapest Bábszínház igazgatója

 

A Budapest Bábszínház a Kulturális és Innovációs Minisztériummal és Budapest Főváros Önkormányzatával közös fenntartásban működik, a kinevezést a kulturális tárca jelentette be. Ellinger Edina bábművész, rendező 2020-ben vette át a színház vezetését Meczner Jánostól.

 

 

Tarolt A brutalista a Golden Globe díjátadón

A magyar származású Adrien Brody főszereplésével készült, amerikai-brit-magyar koprodukcióban forgatott történelmi drámát, A brutalistát három díjjal is jutalmazták a vasárnap esti Golden Globe díjátadó gálán: a legjobb drámai film, a legjobb színész – dráma (Adrien Brody) és a legjobb rendező (Brady Corbet) kategóriákban.

Idén is találkozzunk az Educatio kiállításon!

A Színház- és Filmművészeti Egyetem is részt vesz a 2025. január 9–11. között rendezendő Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon! Idén a “D” pavilon HF34-es számú standján találkozhatnak velünk a színházi és a filmes pálya iránt érdeklődők. Mindenkit várunk szeretettel!

„Kihívás volt, hogy megtaláljam a szöveg humorát és lüktetését egy másik nyelven” – interjú Szalánczi Ágotával

Az SZFE Hevesi termében az Első hangon – Kortárs Drámafordító Kollekció című felolvasószínházi est keretében először mutatták be magyarul kortárs írónők angol nyelven írott drámaszövegeinek részleteit. Az idáig vezető útról a projektben résztvevő negyedéves dramaturghallgatókkal beszélgettünk egy-egy interjú keretében.

„Gondviselésszerű volt, ahogy idetaláltam” – beszélgetés Pálfi Zsófiával

Az SZFE Hevesi termében az Első hangon – Kortárs Drámafordító Kollekció című felolvasószínházi est keretében először mutatták be magyarul kortárs írónők angol nyelven írott drámaszövegeinek részleteit. Az idáig vezető útról a projektben résztvevő negyedéves dramaturghallgatókkal beszélgettünk egy-egy interjú keretében.

Színészből dramaturg - interjú Orosz-Bogdán Noémivel

 

Az SZFE Hevesi termében az Első hangon – Kortárs Drámafordító Kollekció című felolvasószínházi est keretében mutatták be kortárs írónők angol nyelven írott drámaszövegeinek részleteit, először magyar nyelven. Az idáig vezető útról a projektben részt vevő negyedéves dramaturg hallgatókkal beszélgettünk egy-egy interjú keretében.

 

 

A Pázmányról az SZFE-re - beszélgetés Bakos Apolka dramaturg hallgatóval

 

Az SZFE Hevesi termében az Első hangon – Kortárs Drámafordító Kollekció című felolvasószínházi est keretében mutatták be kortárs írónők angol nyelven írott drámaszövegeinek részleteit, először magyar nyelven. Az idáig vezető útról a projektben részt vevő negyedéves dramaturg hallgatókkal beszélgettünk egy-egy interjú keretében.

 

 

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020