Alapítványi szakmai pályázat az SZFE oktatói, kutatói, művészei és elméleti szakemberei számára

2023 október 4., szerda 14:59.
Share

A Színház- és Filmművészetért Alapítvány ahogyan a tavalyi, úgy az idei tanévre is Szakmai Pályázatot hirdet a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatói kutatói, művészei és elméleti szakemberei számára oktatási, művészeti vagy tudományos tevékenység támogatására.

Az Alapítvány szakmai pályázatáról

A pályázat célja: a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatói, kutatói, művészei és elméleti szakemberei számára Magyarország határain belül, ill. azokon túl megvalósuló oktatási, művészeti vagy tudományos tevékenység – konferencián előadói részvétel, publikációs tevékenység, kutatásrészvétel, könyvkiadás –, vagy ezzel rokon mindazon tevékenység támogatása, mely közvetlen és kimutatható módon járul hozzá a Színház- és Filmművészeti Egyetem tudományos, művészeti vagy szakmai eredményeinek javításához, az intézmény hírnevének öregbítéséhez.

Pályázási feltételek: az ösztöndíjpályázatra mindazon, a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel tanári, oktatói vagy kutatói jogviszonyban álló magánszemélyek, ill. az intézmény doktorandusz hallgatói jelentkezhetnek, akik:

– dokumentált publikációs vagy igazolható művészeti előélettel ill. tevékenységgel bírnak,
– oktatók esetén akkreditációs nyilatkozatukat a Színház- és Filmművészeti Egyetem részére leadták,
– nem állnak peres viszonyban sem a Színház- és Filmművészetért Alapítvánnyal, sem annak fenntartásában álló bármely szervezettel,
– nem áll fenn tartozásuk sem a Színház- és Filmművészetért Alapítvány, sem annak fenntartásában álló bármely szervezet felé,
– nem állnak felmondás alatt sem a Színház- és Filmművészeti Egyetemnél, sem a Színház- és Filmművészetért Alapítvány fenntartásában álló bármely szervezetnél.

A pályázat keretösszege: nettó 10 millió forint.

Meghirdetett helyek száma: legfeljebb tizenöt.

Az ösztöndíj mértéke: pályázóként egyszeri, legfeljebb nettó egymillió forint.

A támogatás formája: vissza nem térítendő alapítványi ösztöndíj.

Elszámolás módja: A nyertes pályázó írásbeli beszámolót készít az Alapítvány által támogatást nyert program végrehajtásáról.

A pályázati cél megvalósulásának időkerete: az ösztöndíj átutalásától számított hat hónap.

A pályázat benyújtásának módja és csatolandó mellékletek (PDF-ben):

– aláírt kérelem, melyben a pályázó ismerteti mindazon szakmai célt vagy célokat, melyeket pályázatának sikeressége esetén lehetősége nyílik elérni, továbbá ismerteti a megpályázott ösztöndíj mértékét (legfeljebb nettó egymillió forint), és indokolja azt,
– a pályázó fényképes önéletrajza (amerikai típusú), továbbá művészi vagy tudományos előéletének szöveges bemutatása, legfeljebb egy A4-es oldal terjedelemben,
– intézetvezetői ajánlás,
– publikációs jegyzék csatolása előny, elméleti oktatók esetén kifejezetten elvárt.

A pályázat beadásának határideje: a költségkeret kimerüléséig, illetve legkésőbb 2024. május 31. napjáig

A pályázati anyag benyújtása a titkarsag@szinhazesfilm.hu e-mail címre.

 

Részletek a pályázati hirdetményben.

Egyéb hírek

Meghirdették az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program 2025 pályázatait

A Kulturális és Innovációs Minisztérium az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (EKÖP) keretében a 2025/2026-os tanévben is meghirdette a Felsőoktatási Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázatokat. A pályázatokat kizárólag elektronikus úton, az ekop@szfe.hu  e-mail címre megküldve lehet benyújtani 2025. június 6-án 12:00 óráig.

Három SZFE-s filmet is díjaztak a Savaria Filmszemlén

A 12. Savaria Filmszemle diákfilm kategóriájában három SZFE-s filmet is díjaztak. Az első és második hely mellett egy különdíjat is elhoztak hallgatóink, Varga Sebastien, Tóth Kristóf Zsolt és Varga Anna Boglárka alkotásai.

Semmelweis Ignác a színpadon is életre kel

Tudomány éve a színházban címmel indul program a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) alapításának 200. évfordulója alkalmából. A programsorozatban magyarországi és külhoni magyar teátrumok, elsősorban a nemzeti színházak tudományos témát feldolgozó bemutatói kapnak helyet. A program részeként a Nemzeti Színház színpadán megelevenedik Semmelweiss Ignác története, a címszerepben – a Koltai Lajos rendezte filmhez hasonlóan – Vecsei H. Miklóst láthatja majd a közönség.

„Az opera után az SZFE lett a színpadom” – Keszei Bori pályaváltásról, tanításról, tehetségről

Keszei Bori, az SZFE egyetemi adjunktusa harminc éven át énekelte a világ legismertebb operaszerepeit, a bécsi Staatsoper színpadán Placido Domingo partnereként debütált. Az egykori Gilda, Melinda és Zerlina ma prózai színészhallgatókat tanít énekelni. Az SZFE-n végzett oktatói munkájáról, filmes élményekről és arról is beszélgettünk vele, milyen érzés, amikor valaki tudatosan mondja ki: most valami más jön.

Várják a nevezéseket a 11. Nemzetközi Speciális Filmfesztiválra

2025 őszén ismét megrendezik a Nemzetközi Speciális Filmfesztivált, amely immár 11. alkalommal ad bemutatkozási lehetőséget a fogyatékossággal élő emberek mozgóképes önkifejezésének. A Színház- és Filmművészeti Egyetem a korábbi évekhez hasonlóan idén is két díjjal ismeri majd el az alkotókat, egyet a speciális, egyet pedig a profi kategóriában adnak át.

„A színház számomra nem csupán hivatás, hanem létforma” – beszélgetés Lukács Ádámmal, az SZFE végzős hallgatójával

Lukács Ádám, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős prózai színművész hallgatója gyerekkora óta él-hal a színházért. Az SZFE-n töltött évek során nemcsak technikai tudást, hanem mélyebb alkotói szemléletet is elsajátított, mesterei – Hegedűs D. Géza és ifj. Vidnyánszky Attila – példáján keresztül. Az interjúban szó esik a megfelelési kényszer leküzdéséről, az első évad kihívásairól, valamint arról is, hogyan vált a színészet mellett a rendezés is az önkifejezése egyik útjává.

Két szakkollégiumi hallgató is díjazott lett az OTDK-n

A Színház- és Filmművészeti Egyetem tudományos élete az elmúlt időszakban látványosan megerősödött: egyre több hallgató vállalkozik önálló kutatómunkára és mind több tudományos eredmény mutatkozik meg országos fórumokon is. E folyamatot a Doktori Iskola mellett a nemrég alapított SZFE Szakkollégium is támogatja, amely közösségi és szakmai műhelyként is segíti a hallgatók elmélyülését a kutatási témájukban.

EKÖP Konferencia 2025

A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói az EKÖP Konferencia 2025 elnevezésű szakmai eseményen mutatják be az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (EKÖP) pályázatára készült munkáikat. A konferencia időpontja 2025. május 30., helyszíne pedig az SZFE Mészáros utcai kampusza lesz.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020