A Déryné Barangoló Drámaírói felhívásának beadási határideje 10 nap múlva lejár.
A Barangoló Drámaírói Műhely elsődleges célja:
Fiatal vagy pályakezdő drámaírók felfedezése és szakmai fejlődési lehetőség
biztosítása.
A Barangoló Drámaírói Műhely keretein belül rendszeres műhelymunkára nyílik lehetőség a kijelölt mentorral, melynek folyamán megszületik egy egész estés dráma. A program/műhelymunka lebonyolítója a Déryné Közhasznú Nonprofit Kft.
A Műhelyben résztvevők köre:
A drámaírói műhelybe bekerülő projektek száma: évente maximum 3.
A műhelybe olyan magyar állampolgár jelentkezhet, aki rendelkezik magyarországi
tartózkodási hellyel.
A programra bárki jelentkezhet olyan drámatervvel, szinopszissal, amellyel korábban
még nem vett részt sikeresen drámaíró pályázaton, illetve amellyel még nem részesült ösztöndíjban.
Egy alkotó akár több drámakoncepcióval is jelentkezhet, azzal a kikötéssel, hogy egyidejűleg csak egy művel lehet a műhelybe bekerülni.
Érvényes jelentkezést nem nyújthat be az, aki az elbírálására vonatkozó
döntést meghozza, illetve aki a döntés meghozatalában, annak előkészítésében
részt vesz, valamint a fentebb említett személyek közös háztartásban élő hozzátartozója.
A jelentkezés módja:
Sikeres regisztráció a Déryné Program honlapján.
A jelentkező az adatlapot a Déryné Program honlapján megtalálható felületen töltheti ki és a kötelező dokumentumokat is ezen a felületen tudja csatolni.
A teljes pályázati felhívás ITT érhető el.
Idén is helyet kaptak az ötödik alkalommal megrendezett MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztivál kínálatában az SZFE vizsgafilmjei. A Megértésüket köszönjük! című blokk filmjeit június 20-án 15 órától láthatják az érdeklődők a veszprémi Expresszóban.
Az OSZT, a magyar színházi élet egyik legfontosabb ünnepe, amely idén is sokszínű előadásokkal várja a közönséget a Szolnoki Szigligeti Színházban. A találkozón a Színház- és Filmművészeti Egyetem is képviselteti magát: Lehel Vilmos ötödéves fizikairendező-hallgatónk darabja, a Spoon River-i holtak, június 12-én látható az OSZT Off programjában.
„Mi nők ma is ugyanúgy éljük meg az első szerelmet, a testiséget, az elhagyást, a minket ért igazságtalanságokat, mint Esterházy Péter Csokonai Lilije” – vallja Nadrai Zita harmadéves prózai színész- és Kondákor Ajsa Panka ötödéves fizikaiszínházrendező-hallgatónk, a Tizenhét hattyúk alkotópárosa. A monodrámát április végén mutatták be a közönségnek. Aki még nem látta, az a nyári szünet előtti utolsó előadást még elcsípheti!
Kiégés, fenntarthatóság és mesterséges intelligencia – ezek a 21. századi jelenségek inspirálták az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (EKÖP) idei SZFE-s pályázóit, de olyan klasszikus témák is előkerültek, mint a Shakespeare vagy Pilinszky János munkássága. A hallgatók kutatásuk eredményeit az EKÖP Konferencia 2025 elnevezésű szakmai eseményen mutatták be a Mészáros utcai kampuszon.
A közönség egyik legkedveltebb színésze, valamint az SZFE Alumni-díszokleveles művésze, Reviczky Gábor Kossuth- és Jászai Mari-díjas előadóművész lett a Halhatatlanok Társulatának új tagja.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem 160 éves jubileumához kapcsolódva rendhagyó vizsgaelőadással tisztelegtek a harmadéves prózai színművész szakos hallgatók a magyar színművészet nagyjai előtt. A Színészportrék című produkciót március 14-én mutatták be az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet kiállítóhelyén, a Bajor Gizi Színészmúzeumban.
Nemzetközi sikert aratott a Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Munkacsoportjának támogatásával létrejött színházi produkció: az SZFE intézetvezetője, Herczeg T. Tamás által rendezett és eredetileg a Békéscsabai Jókai Színházban bemutatott Idegenek és ismerősök című előadást vastaps fogadta Európában – sőt, még a tengerentúlon is.
A Friss Hús csapata negyedik éve hívja fel a figyelmet olyan fiatal, ígéretes színészekre és színésznőkre, akik már sok mindent letettek az asztalra, de a nagy kiugrás még előttük áll. Idén a Friss Csillag elismerést két végzős prózaiszínművész-hallgatónk, Bukovszky Orsolya és Pigler Emília nyerte el.