November 22-én a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetbe invitálta a II. éves drámainstruktor – drámajátékos osztály az „Ébresztő – Mi a helyzet a roma fiatalokkal?” című eseményére az érdeklődőket, ahol egy behívó foglakozáson és egy kerekasztal beszélgetésen vehettek részt.
Az alkalom a Tea Kiadó kötetét, az Ame Panzh – Az ébresztőkönyv bemutatását és népszerűsítését is szolgálta. A drámainstruktorok a könyvből inspirálódva szerveztek beszélgetést személyes történeteken és problémákon keresztül vizsgálva az anticiganizmus, rasszizmus jelenségét, aktuális emberi jogi témákat.
Az osztály meghívására a kerekasztalnál Pocsai Bettina feminista roma aktivista és edukációs szakember, Oláh Orbán szociális munkás, a SzabadOn Podcast vezetője és Varga Valentina joghallgató osztották meg gondolataikat.
A beszélgetés előtt Hankó József zeneakadémista hegedűjátéka tette ünnepivé a közös együttlét pillanatait.
„Érdekes belegondolni, hogy itt, a játék elején egy vonalból startoltunk és azután maradtunk le egymástól, de a valóságban nem is ugyanonnan indulunk.”
A kétórás esemény végére egy olyan nyitott párbeszéd alakult ki a résztvevők között, amely igényt támasztott a diskurzus folytatására és a rendezvény megismétlésére a kiadóval együttműködésben, ahol az instruktorok a nagyközönség bevonására terveznek kísérletet tenni.
„Ha valóban aktív szerepet szeretnénk vállalni abban, hogy a gyűlölet hangjait tompítsuk, akkor be kell szállnunk az elfogadás és az inkluzivitás népszerűsítésébe.”
Témavezető tanár: Gleason – Nagy Natália
A II. éves drámainstruktor – drámajátékos osztály tagjai: Császár Vica, Kóczán Kincső, Markó Janka, Molnár Napsugár, Pálfalvi Benjámin, Petresevics Kitti, Rontó Zoltán, Szappanos Emese
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére.
Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és látványtervező művész MA hallgatói bemutatják félévi vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 17 óra.
Az SZFE Mentálhigiénés Hallgatói Tanácsadó Szolgálata augusztusban pályázatot hirdetett a Szolgálat logójának megtervezésére.
Harmincöt éves lett idén a Holt költők társasága című amerikai kultuszfilm, jelentőségéből, mondanivalójából azonban mit sem veszített. Ezt igazolja az SZFE harmadéves prózai színész osztályának színpadi feldolgozása. A bemutatón mi is ott voltunk.
Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és a látványtervező művész MA hallgatói bemutatják
2023/24-es vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 18:00 óra.
Hogyan jelenhet meg az egyik legősibb színházi műfaj, a misztériumjáték a színpadon ma úgy, hogy az releváns és érdekes legyen akár több korosztály számára is? Többek között erről is szólt a Károli Gáspár Református Egyetem Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézete, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Művészettudományi doktori programja, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara közös szervezésében megvalósuló Misztérium a kortárs színpadon című tudományos konferencia, melyet két helyszínen, a Károli Gáspár Református Egyetem Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégiumában és a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájában rendeztek meg.
A rituális színház és a misztériumjátékok kortárs értelmezése kapcsán rendezők, színházi szakemberek keresték a választ arra, miként lehet a spiritualitást és a transzcendens élményt élővé és befogadhatóvá tenni a mai színpadon, miközben a színház legmélyebb küldetését kutatták.
Ünnepélyesen kiosztották a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztivál díjait, amely a fogyatékossággal élő emberek témáját és alkotásait helyezi a középpontba. A rendezvény Magyarország egyetlen olyan filmes eseménye, amely kifejezetten e társadalmi csoport önkifejezésére, inklúziójára és kapcsolatteremtésére irányítja a figyelmet. A fesztivál Aranyszárny nagydíját professzionális kategóriában hallgatónk, Demeter Hunor Cukormáz című vizsgafilmje nyerte el.