Elfogadás és inkluzivitás a II. éves drámainstruktor – drámajátékos osztállyal

november 27., szerda 14:00
Share

November 22-én a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetbe invitálta a II. éves drámainstruktor – drámajátékos osztály az „Ébresztő – Mi a helyzet a roma fiatalokkal?” című eseményére az érdeklődőket, ahol egy behívó foglakozáson és egy kerekasztal beszélgetésen vehettek részt.

 

Az alkalom a Tea Kiadó kötetét, az Ame Panzh – Az ébresztőkönyv bemutatását és népszerűsítését is szolgálta. A drámainstruktorok a könyvből inspirálódva szerveztek beszélgetést személyes történeteken és problémákon keresztül vizsgálva az anticiganizmus, rasszizmus jelenségét, aktuális emberi jogi témákat.
Az osztály meghívására a kerekasztalnál Pocsai Bettina feminista roma aktivista és edukációs szakember, Oláh Orbán szociális munkás, a SzabadOn Podcast vezetője és Varga Valentina joghallgató osztották meg gondolataikat.
A beszélgetés előtt Hankó József zeneakadémista hegedűjátéka tette ünnepivé a közös együttlét pillanatait.

„Érdekes belegondolni, hogy itt, a játék elején egy vonalból startoltunk és azután maradtunk le egymástól, de a valóságban nem is ugyanonnan indulunk.”

A kétórás esemény végére egy olyan nyitott párbeszéd alakult ki a résztvevők között, amely igényt támasztott a diskurzus folytatására és a rendezvény megismétlésére a kiadóval együttműködésben, ahol az instruktorok a nagyközönség bevonására terveznek kísérletet tenni.

„Ha valóban aktív szerepet szeretnénk vállalni abban, hogy a gyűlölet hangjait tompítsuk, akkor be kell szállnunk az elfogadás és az inkluzivitás népszerűsítésébe.”

Témavezető tanár: Gleason – Nagy Natália
A II. éves drámainstruktor – drámajátékos osztály tagjai: Császár Vica, Kóczán Kincső, Markó Janka, Molnár Napsugár, Pálfalvi Benjámin, Petresevics Kitti, Rontó Zoltán, Szappanos Emese

Fotó: Kincses A. Edda

Egyéb hírek

MEGHÍVÓ Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Mozgókép MA félévi vizsgafilm-vetítés

 

 

Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és látványtervező művész MA hallgatói bemutatják félévi vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 17 óra.

 

 

Elkészült a Mentálhigiénés Tanácsadó Szolgálat új logója

 

 

Az SZFE Mentálhigiénés Hallgatói Tanácsadó Szolgálata augusztusban pályázatot hirdetett a Szolgálat logójának megtervezésére.

 

 

„Ó kapitány, kapitányom!” – semmit sem öregedtek a holt költők

Harmincöt éves lett idén a Holt költők társasága című amerikai kultuszfilm, jelentőségéből, mondanivalójából azonban mit sem veszített. Ezt igazolja az SZFE harmadéves prózai színész osztályának színpadi feldolgozása. A bemutatón mi is ott voltunk.

Mozgókép MA vizsgafilm bemutató

Az SZFE  filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és a látványtervező művész MA hallgatói bemutatják
2023/24-es vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 18:00 óra.

Létezik még misztériumjáték? – kortárs válaszok

Hogyan jelenhet meg az egyik legősibb színházi műfaj, a misztériumjáték a színpadon ma úgy, hogy az releváns és érdekes legyen akár több korosztály számára is? Többek között erről is szólt a Károli Gáspár Református Egyetem Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézete, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Művészettudományi doktori programja, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara közös szervezésében megvalósuló Misztérium a kortárs színpadon című tudományos konferencia, melyet két helyszínen, a Károli Gáspár Református Egyetem Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégiumában és a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájában rendeztek meg.

„A csoda akkor jön, amikor te nem vagy" – szakralitás a kortárs színházban

 

A rituális színház és a misztériumjátékok kortárs értelmezése kapcsán rendezők, színházi szakemberek keresték a választ arra, miként lehet a spiritualitást és a transzcendens élményt élővé és befogadhatóvá tenni a mai színpadon, miközben a színház legmélyebb küldetését kutatták.

Aranyszárny nagydíjat nyert hallgatónk vizsgafilmje, a Cukormáz a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztiválon

 

Ünnepélyesen kiosztották a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztivál díjait, amely a fogyatékossággal élő emberek témáját és alkotásait helyezi a középpontba. A rendezvény Magyarország egyetlen olyan filmes eseménye, amely kifejezetten e társadalmi csoport önkifejezésére, inklúziójára és kapcsolatteremtésére irányítja a figyelmet. A fesztivál Aranyszárny nagydíját professzionális kategóriában hallgatónk, Demeter Hunor Cukormáz című vizsgafilmje nyerte el.

 

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020