Az SZFE egyetemi polgárainak is lehetősége van kitölteni a kérdőívet, határidő 2023. augusztus 27.
A Bologna Follow Up Group munkáját támogató IN-GLOBAL konzorcium kérdőívet állított össze az Európai Felsőoktatási Térségről (EHEA) és a Bolognai folyamatról rendelkezésre álló információk felmérése céljából. A felmérés annak elemzésére irányul, hogy a felsőoktatási közösség számos, különböző szereplője milyen ismeretekkel rendelkezik e témában, és ennek alapján milyen kulcsfontosságú kérdéseket érdemes megvitatni a jövőben a felsőoktatásra irányuló szakpolitikák és fejlesztések terén. Válaszokat várnak a felsőoktatási közösség minden tagjától, hallgatóktól, oktatóktól, munkatársaktól, vezetőktől, függetlenül attól, hogy a kérdőív kitöltője aktív-e egy adott érdekelt szervezetben, irányító testületben vagy sem. A felmérés eredményeit felhasználják további tevékenységek és kommunikációs eszközök kidolgozására az együttműködés fokozása érdekében, hogy a Bolognai folyamat jobban érthetővé és hatékonyabbá váljon.
A kérdőív az alábbi linken elérhető:
GLOBÁLIS FELMÉRÉSEK (limesurvey.net)
A kérdőív 2023. augusztus 27-ig tölthető ki.
Az ókori görög drámák inspirálják, saját darabjaiban pedig a mai társadalmi kérdéseket boncolgatja. Végzős hallgatóinkat bemutató sorozatunkban most fizikai színházi rendező és koreográfus szakos hallgatónk, Ferenczy-Nagy Boglárka mesél művészi útjáról, egyetemi éveiről és jövőbeli elképzeléseiről.
Hét határon túli helyszínen mutatják be a közeljövőben a Békéscsabai Jókai Színház Idegenek és ismerősök című darabját, amelyet Zalán Tibor írt Munkácsy Mihály és Jókai Mór fiktív találkozásáról. A darabnak a rendező és egyben az SZFE intézetvezetője, Herczeg T. Tamás személyén túl is számos közös vonatkozása van az egyetemmel.
Április 4. és 5. között beszélgetések és lemezvásár kísérik a film és zene kapcsolatát megjelenítő Budapest Ritmo Filmnapokat a Toldi moziban. A szombati nap programjának részeként bemutatkozik majd tavaly végzett hallgatónk, Derzsi Mátyás Csókot kaptam az ördögtől című filmje is, a vetítést pedig szakmai kerekasztal-beszélgetés követi majd.
Március 15-e alkalmából átadták a legmagasabb állami kitüntetéseket a Vigadóban. Egyetemünk mesteroktatója, Berzsenyi Krisztina és filmoperatőr-művész MA szakon nemrég végzett hallgatónk, Krulik Marcell is elismerésben részesült.
Március 15-e alkalmából átadták a Vigadóban a legmagasabb állami kitüntetéseket, a Kossuth-díjakat. A nagydíjat idén a 86 éves Koncz Gábor színművésznek ítélték oda, Lajos Tamás, a Színház- és Filmművészeti Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagja pedig Kossuth-díjban részesült.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából megemlékezést tartott az Uránia Nemzeti Filmszínházban. Az eseményen műsort adott Vidnyánszky Attila és Rácz József elsőéves prózai színművész osztálya, ünnepi beszédet mondott egyetemünk docense, dr. Győrei Zsolt, valamint sor került egy emléklap átadására is.
Tizenhatodik alkalommal rendezi meg a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház népszerű tavaszi rendezvényét. A Színművészeti Egyetemek Találkozóján a teátrum idén is izgalmas újdonságokkal várja a közönséget, miközben a színinövendékek előadásai továbbra is a fesztivál fő attrakcióját jelentik. A fesztivál idei programjában az SZFE négy előadását láthatják az érdeklődők: bemutatkozik Kecskeméten A karmester szeretője, az Égi madár, a Lidércláng és a Parasztopera.
Az Országgyűlés döntése alapján Magyarország a 2025-ös és 2026-os évet a „Magyar Tudomány Éveként” ünnepli, a Magyar Tudományos Akadémia és annak Könyvtára alapításának 200 éves évfordulójának alkalmából.