Beszámoló az Educatio Kiállításról

január 13., hétfő 17:15
Share

 

 

Egyetemünk impozáns standdal és izgalmas programkínálattal várta a látogatókat a január 9-11. között megrendezett felsőoktatási expón. A három nap során nemcsak képzéseinket és oktatóinkat ismerhették meg az ország minden részéről érkező érdeklődők, de kipróbálhatták magukat különböző szerepekben is: lehettek hírbemondók, bábművészek vagy előadók a színpadon.

 

 

Már a csütörtöki nyitónapon is óriási érdeklődés övezte az SZFE standját. Sáfár Mónika zenésmesterség-tanárunk tartott ének- és színpadimozgás-órát az érdeklődőknek, valamint interaktív drámajátékokon vehettek részt a nézők a drámainstruktoraink vezetésével. Aznap dr. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter és dr. Varga-Bajusz Veronika államtitkár is felkereste standunkat, akiket egyetemünk rektora, prof. dr. Sepsi Enikő vezetett körbe.

Standunkon mindhárom nap színpadi előadásokkal és kreatív foglalkozássokkal vártuk az érdeklődőket. Az egyik legnépszerűbb állandó programunk a 360 fokos videószelfi készítése volt, ahol bárki kipróbálhatta, milyen a vörös szőnyegen állni – jelmezben vagy anélkül, karddal vagy boával.

Bábművészoktatóinktól és -hallgatóinktól a bábozás alapjait leshették el az érdeklődők, de híradóbemondóként is bemutatkozhattak a kihelyezett ministúdiónkban.

A legnagyobb sikert – természetesen – a zenés színpadi programok aratták. Kiss B. Attila és Homonnay Zsolt negyedéves zenésszínművész-osztálya olyan közismert darabokból adott elő részleteket, mint a Csókos Asszony és a Csárdáskirálynő című operettek, vagy a Monte Cristo grófja és az Abigél.

A másodéves prózaiszínművész-osztály pedig Ilja Bocsarnikovsz osztályvezetővel mutatta be zenei etűdökön keresztül, mivel is foglalkozott az első évben. A színészparódiákat és a zenekari előadást imitáló műsort a közönség vastapssal és a közösségi médiában rekordszámú megtekintéssel jutalmazta.

A bemutatók és interaktív foglalkozások mellett csütörtökön 14:30-tól a D pavilon színpadán a 2025-ös tanévben induló képzésekről és a felvételiről beszélgettek egyetemünk vezetői és az újonnan induló zsidó színházi specializáció osztályvezetője. A színpadi programot negyedéves zenésszínművész-hallgatónk, Bayer Fruzsina énekelőadása zárta.

Pénteken és szombaton az SZFE-vel együttműködő Déryné Program Kultup alprogramja is képviseltette magát standunkon. Keresztes Patrik Felnőni a találkozáshoz című táncszínházi etűdfüzérét hozta el, a Létra Kulturális Egyesület pedig Ab Ovo című élőzenés bohócjátékát Marofka Mátyás előadásában.

Az Educatio utolsó, szombati napján rengeteg szülő érdeklődött képzéseinkről. Legnagyobb örömünkre olyanok is, akiknek a gyerekei azért nem tudtak ellátogatni a standunkhoz, mert aznap éppen az egyetemünkön folyó színművészeti felvételi előkészítőn vettek részt.

Mindenkinek köszönjük, aki a három nap során felkereste az SZFE standját, és részt vett programjainkon! Aki pedig sem a nyílt napunkon, sem az Educatio Kiállításon nem tudott jelen lenni, az a https://felveteli.szfe.hu/ oldalon tájékozódhat a 2025-ben induló képzésekről és a felvételi eljárásunkról.

Fotó: Jóri András
16x9

Egyéb hírek

Rómeó és Júlia az esőben – lezárult a soproni Nemzetközi Színházi Műhely

2025-ben ismét a Soproni Egyetem adott otthont a Nemzetközi Színházi Műhelynek. A zárónapon, július 8-án az egyetem botanikus kertjének hat különböző pontján mutatták be a hallgatók azokat a Shakespeare Rómeó és Júliája által inspirált rövid színpadi performanszokat, melyeken a hét során dolgoztak.

Karrier, közösségi élmény és világraszóló események – Várja a jelentkezőket a közmédia tehetséggondozó programja

Ismét meghirdeti nagy sikerű tehetséggondozó programját a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány. A kiválasztott fiatalok Magyarország legnagyobb médiavállalatánál építhetik karrierjüket, legendák nyomdokaiba léphetnek és nemzetközi, valamint világesemények részesévé válhatnak. Televíziós és rádiós műsorkészítésben, sportújságírásban, valamint az online területen is kipróbálhatják magukat, de választhatják a műszaki területet is. Fejlődésüket elismert médiaszakemberek mentorként segítik. A közmédia augusztus 8-ig várja a jelentkezéseket.

Szeptemberben debütálnak az SZFE végzős second unit rendezőinek vizsgafilmjei

Újabb jelentős mérföldkőhöz ért a Színház-és Filmművészeti Egyetem. Lezárult az első hallgatók képzése a second unit rendező szakon a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetben. Az egy éves, intenzív mesterkurzus a Balázs Béla-díjas operatőr, Gulyás Buda, illetve az idén Magyar Mozgókép Életműdíjjal kitüntetett kaszkadőrszakértő, Piroch Gábor szakmai irányításával tavaly indult el. A Magyarországon, de a régióban is egyedülállónak minősülő képzésre sokszoros túljelentkezés mellett kilenc fiatalt vettek fel, akik idén szeptemberben mutatják be vizsga- és diplomafilmjeiket.

Elindult a Nemzetközi Színházi Műhely Sopronban - Hat ország fiatal művészei dolgoznak együtt az alkotótáborban

A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.

„Nem adom tovább” – Női sorsok és családi örökségek Hevesi Fanni rendezésében

Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.

Nemzetközi Színházi Műhelyt szervez az SZFE, a Nemzeti Színház és a Soproni Egyetem

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.

Múzeumszínház Esztergomban a Múzeumok Éjszakáján

A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.

Meghívó Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020