POC projekt, szakmai vezető: dr. László-Gulyás Dóra

2023 augusztus 21., hétfő 02:10.
POC
Share

SZFE VOD és filmanalízis szolgáltatás

A projekt egy VOD jellegű hozzáférés kialakításának megtervezésére összpontosított az egyetemi honlap felületén, amely az egyetem archívumából az SZFE-n végzett hallgatók anyagaira koncentrál, vizsgafilmeket is beleértve. A tervezet szerint az Egyetem minden filmet összekapcsol egy vetítést követő filmanalízissel, ami oktatási tartalmat is képez. Minden tartalom akadálymentesítésre kerül, továbbá az archív filmek és a kapcsolódó szakmai elemzések új, értékes kínálatát hozza létre egyetemi színvonalon, garantált tudásbázis alapján. Az elemzési módszertanokat az Egyetem értékmentő, kultúrateremtó adaptációból származó tartalmakkal biztosítja.

A célcsoportok között nagy hangsúlyt fektetünk a fogyatékkal élőkre. Célcsoportokba tartoznak továbbá a filmrajongók, a szakmabeliek, a leendő hallgatók, a felnőttképzésben résztvevők, de akár filmes tematikával rendelkező képző intézmények is.

A projektnek kifejezetten kultúraformáló hatása lesz, ráadásul az anyagok oktatási felhasználása a képzések színvonalát is nagy mértékben emelheti. A projekt kommunikálható célja egy jövőbeli platformfejlesztés megteremtése. A valós cél, hogy összeálljon az a csapat, amely tagjainak ez rendszer szívüggyé válik, és segítik a kifejlődését hosszú távon.

A projekt hatásaiként olyan minőségi tananyagok jönnek létre, amelyek korábbi SZFE-s hallgatók munkáiból meríthet, egyben a tiszteletet is lerójuk az Egyetem korábbi hallgatói előtt.

Továbbá az akadálymentesítés közben létrehozzuk a filmek feliratozását, audio-narrációját. A feliratok segítségével és a platform továbbfejlesztésével lehetséges a szolgáltatást nyitni külföldi érdeklődők felé is. A külföldi nyitás szolgálhat oktatási célokat is (ERSAMUS+), de jelentős piacot jelenthet a nemzetközi filmrajongók táborában.

Egyéb hírek

185 friss diplomással zárta jubileumi tanévét a Színház- és Filmművészeti Egyetem

A fennállásának 160. évfordulóját ünneplő Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) 2025. július 15-én tartotta tanévzáróval egybekötött diplomaátadó ünnepségét az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A kiemelkedően sikeres 2024/2025-ös tanév végén 185 hallgató fejezte be tanulmányait és szerzett diplomát, nyolc doktorandusz DLA fokozatot kapott, ketten pedig habilitációs oklevelet szereztek.

SZFE-s hallgató tervezte az idei Mozgókép Fesztivál díszleteit

Aki látta a Mozgókép Fesztivál díjátadóit, bizonyára feltűnt neki a látványos, ledes színpadi háttér. A pazar vizuális világ Oravecz Adrienn, az SZFE látványtervező MA szakos hallgatójának kreativitását dicséri. Vele beszélgettünk a tervezési folyamatról, a stílusválasztás indokairól és a megvalósítás kihívásairól.

Rómeó és Júlia az esőben – lezárult a soproni Nemzetközi Színházi Műhely

2025-ben ismét a Soproni Egyetem adott otthont a Nemzetközi Színházi Műhelynek. A zárónapon, július 8-án az egyetem botanikus kertjének hat különböző pontján mutatták be a hallgatók azokat a Shakespeare Rómeó és Júliája által inspirált rövid színpadi performanszokat, melyeken a hét során dolgoztak.

Karrier, közösségi élmény és világraszóló események – Várja a jelentkezőket a közmédia tehetséggondozó programja

Ismét meghirdeti nagy sikerű tehetséggondozó programját a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány. A kiválasztott fiatalok Magyarország legnagyobb médiavállalatánál építhetik karrierjüket, legendák nyomdokaiba léphetnek és nemzetközi, valamint világesemények részesévé válhatnak. Televíziós és rádiós műsorkészítésben, sportújságírásban, valamint az online területen is kipróbálhatják magukat, de választhatják a műszaki területet is. Fejlődésüket elismert médiaszakemberek mentorként segítik. A közmédia augusztus 8-ig várja a jelentkezéseket.

Szeptemberben debütálnak az SZFE végzős second unit rendezőinek vizsgafilmjei

Újabb jelentős mérföldkőhöz ért a Színház-és Filmművészeti Egyetem. Lezárult az első hallgatók képzése a second unit rendező szakon a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetben. Az egy éves, intenzív mesterkurzus a Balázs Béla-díjas operatőr, Gulyás Buda, illetve az idén Magyar Mozgókép Életműdíjjal kitüntetett kaszkadőrszakértő, Piroch Gábor szakmai irányításával tavaly indult el. A Magyarországon, de a régióban is egyedülállónak minősülő képzésre sokszoros túljelentkezés mellett kilenc fiatalt vettek fel, akik idén szeptemberben mutatják be vizsga- és diplomafilmjeiket.

Elindult a Nemzetközi Színházi Műhely Sopronban - Hat ország fiatal művészei dolgoznak együtt az alkotótáborban

A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.

„Nem adom tovább” – Női sorsok és családi örökségek Hevesi Fanni rendezésében

Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.

Nemzetközi Színházi Műhelyt szervez az SZFE, a Nemzeti Színház és a Soproni Egyetem

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020