A 2022/2023-es tanulmányi évet lezáró eseményen beszédet mondott az intézmény rektora, Rátóti Zoltán, valamint dr. Szarka Gábor kancellár és Dr. Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár asszony.
Az Uránia Nemzeti Filmszínház impozáns termében rendezett ünnepség a tehetséges művészek és munkatársak számára jó alkalom volt, hogy méltó módon ünnepeljék meg az elmúlt tanév sikereit és kimagasló szakmai eredményeit.
Az esemény fénypontja a diplomaosztó ceremónia volt, amely során a Színház- és Filmművészeti Egyetem büszkén gratulált a 2022/2023-es tanév végén diplomával távozó kivételes tehetségeknek. A fiatal művészek izgatottan fogadták el az elismeréseket, és nem csupán a színpadon, hanem a közönség soraiban is erős érzelmeket váltottak ki.
A végzős hallgatók nevében Berecz Péter televíziós műsorkészítő hallgatónk búcsúzott az Alma Matertől.
Gratulálunk diplomásainknak!
A rendezvény folyamán az Egyetem munkatársai is különleges elismerésben részesültek a kitartó és kimagasló szakmai munkájukért. A tavalyi évhez hasonlóan, idén is intézményünk vezetői elismeréseket adtak át a 2022/2023-as tanévben kimagasló szakmai munkát végző oktatóinknak és munkatársainknak. A rektor és a kancellár által átadott elismerő oklevelek az odaadást, a szorgalamat és a szakmai tudást hivatottak honorálni. A munkatársak méltán büszkék lehetnek a tanév során elért eredményeikre. Elismerő oklevelet vehetett át:
Márta Judit, a Sinkovits Imre Színházművészeti Intézet oktatója, Erdélyi Ilona, a Sinkovits Imre Színházművészeti Intézet oktatója, Kékesi Attila, a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézet oktatója, Szőnyi Annamária, a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézet intézeti titkára, Fekete Mária, a Németh Antal Drámaelméleti Intézet oktatója, Dr. Timár András, a Németh Antal Drámaelméleti Intézet oktatója, Wachsler Ágnes, a Németh Antal Drámaelméleti Intézet intézeti titkára, Kun Györgyi, az Oktatástámogatási Igazgatóság oktatásszervezője, Káposztáné Jáger Éva, az Oktatástámogatási Igazgatóság igazgatója, Kovács Péter, a Campus Igazgatóság biztonsági vezetője, Kafka György, a Campus Igazgatóság fővilágosítója, Béres Orsolya, a Humán Erőforrás Iroda munkatársa és Kálazy András Tamás, az Egyetemi Brand és Minőségmenedzsment Igazgatóság rendezvényszervezője.
Gratulálunk munkatársainknak!
A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.
Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.
A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.
A legjobb kisjátékfilm, a legjobb forgatókönyv, a legjobb tévéfilm, valamint a legjobb elsőfilmes rendező különdíját is a Színház- és Filmművészeti Egyetem alkotói kapták az 5. MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon.
Június 20-án ünnepélyes keretek között átadták a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait a Balatonfüred Kongresszusi Központban. Legnagyobb büszkeségünkre két oktatónk, Koltai Lajos operatőr-rendező és Piroch Gábor kaszkadőrszakértő is átvehette az elismerést.
Tegnap este a veszprémi Óváros téren a Hogyan tudnék élni nélküled? vetítésével elindult a hazai filmipar legfrissebb alkotásait felvonultató seregszemle. Az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál idén a száz éve született Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg. A Magyar Filmakadémia védnökségével, a Nemzeti Filmintézet támogatásával és a Veszprém-Balaton 2023 szervezésében megvalósuló MOZ.GO – Magyar Mozgókép Fesztiválon 22 kategóriában osztják ki a Magyar Mozgókép Díjakat, melynek jelöltjei között számos SZFE-s kötődésű alkotást találhatunk.