Ebben a tanévben a Bíráló Bizottság nem fogad be már több pályázatot. A Színház- és Filmművészeti Egyetem pályázatot hirdetett a nem vizsgaprodukciók keretében létrejövő önálló színpadi vagy filmes produkciók megvalósítására. A pályázat célja az egyetemi polgárság alkotóművészi kibontakozásának támogatása, a képzés keretein túlmutató ? nem vizsgaelőadásként készülő ? új művészeti produkciók, együttműködések létrejöttének finanszírozása volt. A pályázat kizárólag a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóira terjedt ki.
Kérjük a kedves hallgatókat, hogy ne adjanak be új pályamunkákat, hiszen a tanévben a Bíráló Bizottság már nem ülésezik.
Eddig megvalósult pályamukák:
Kádár Kinga – A felszabadulás
Szécsi Bence – Merre jársz??
Boda Ábel – Gyémántbánya, eladó!
Pányik Tamás – Szállóigévé válni
Folyamatban lévő pályamunkák:
Szitka Orsolya Anna, Horváth Kolos Xavér, Kovács Krisztián – Nincsen semmi baj
Vízkeleti Dániel, Táborosi András – Fényhozó
Riba Gergely, Endrődy András, Milos-Kovács Anna, Szabados Petra, Garcia Szabolcs – Spot of Shame
Jeney Luca – V. Közös szoba
Csizmadia Máté Noel, Stercz Gellért, Makaró Szilárd – Boldog karácsonyt elvtársak
Tóth Kristóf és M. Gajdics Dominika – Budapest Etűd
Maruszki Milán, Stercz Gellért, Varga Virág Anna – Fekete Folt
Varga Anna Boglárka, Illés Lili, Fülöp Ádám, Molnár Lénárd Márk – Vadvirágok
A Színház- és Filmművészeti Egyetem nem vizsgaprodukciók keretében létrejövő önálló színpadi vagy filmes produkciók pályázatának egyik nyertese Boda Ábel másodéves televíziós műsorkészítő hallgató volt. A Gyémántbánya eladó! című pályaművének bemutatóját a Karinthy Színház fogadta be. Közreműködtek az SZFE hallgatói.
Az előadással kapcsolatos korábbi híradásaink itt elérhetőek:
2025-ben ismét a Soproni Egyetem adott otthont a Nemzetközi Színházi Műhelynek. A zárónapon, július 8-án az egyetem botanikus kertjének hat különböző pontján mutatták be a hallgatók azokat a Shakespeare Rómeó és Júliája által inspirált rövid színpadi performanszokat, melyeken a hét során dolgoztak.
Ismét meghirdeti nagy sikerű tehetséggondozó programját a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány. A kiválasztott fiatalok Magyarország legnagyobb médiavállalatánál építhetik karrierjüket, legendák nyomdokaiba léphetnek és nemzetközi, valamint világesemények részesévé válhatnak. Televíziós és rádiós műsorkészítésben, sportújságírásban, valamint az online területen is kipróbálhatják magukat, de választhatják a műszaki területet is. Fejlődésüket elismert médiaszakemberek mentorként segítik. A közmédia augusztus 8-ig várja a jelentkezéseket.
Újabb jelentős mérföldkőhöz ért a Színház-és Filmművészeti Egyetem. Lezárult az első hallgatók képzése a second unit rendező szakon a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetben. Az egy éves, intenzív mesterkurzus a Balázs Béla-díjas operatőr, Gulyás Buda, illetve az idén Magyar Mozgókép Életműdíjjal kitüntetett kaszkadőrszakértő, Piroch Gábor szakmai irányításával tavaly indult el. A Magyarországon, de a régióban is egyedülállónak minősülő képzésre sokszoros túljelentkezés mellett kilenc fiatalt vettek fel, akik idén szeptemberben mutatják be vizsga- és diplomafilmjeiket.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nemzeti Színház 2025. július 1–9. között közösen rendezi meg a Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron 2025 című programot. Az immár második alkalommal megvalósuló, intenzív nyári alkotótáborban magyar és külföldi színművészhallgatók, valamint rangos hazai és nemzetközi oktatók, rendezők dolgoznak együtt a Soproni Egyetem kampuszán. A megnyitót július 2-án tartották a Ligneum Rendezvényházban.
Három generáció, három női sors, egy mélyreható családi örökség. Hevesi Fanni, az SZFE fizikai színházi rendező és koreográfus osztályának végzős hallgatója, Alice Birch Egy öngyilkosság anatómiája című formailag rendhagyó, mégis megrázó erejű darabját állította színpadra. Az előadás fókuszában a több generáción átívelő traumák és a női identitás állnak – egy olyan színházi világban, ahol a női történetek gyakran háttérbe szorulnak. A rendezővel a koncepció születéséről, a színészi munkáról és a hallgatás örökségéről beszélgettünk.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem – együttműködésben a Nemzeti Színházzal és a Soproni Egyetemmel – 2025 nyarán ismét megrendezi nagysikerű nemzetközi alkotótáborát, amely idén Nemzetközi Színházi Műhely – Sopron, 2025 címmel várja a résztvevőket.
A Múzeumok Éjszakáján különleges múzeumszínházi előadást mutatottak be a Babits Mihály Színház társulatának tagjai és a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Esztergom öt pontján is. Az esemény ötletgazdája és főszervezője Kaj Ádám, a Babits Mihály Színház igazgatója, az SZFE doktorandusza volt.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Rainer-Micsinyei Nóra DLA disszertációjának nyilvános védésére.