Felhívás a Tudományos Diákkör munkájában való részvételre

2023 szeptember 25., hétfő 11:53.
Share

Egyetemünk minden osztatlan képzésben tanuló 1., 2., 3., BA 1., 2. és MA 1. évfolyamos hallgatója jelentkezhet 2023. október 2-ig a cikkben található Jelentkezési lap kitöltésével.

Az önképzőköri munka olyan művészeti és/vagy elméleti projektek fejlesztését fogja össze és támogatja, amelyek „nem tantervi feladat, nem vizsgafeladat” keretei között jönnek létre. Várjuk minden olyan hallgató, intézetekben vagy intézetek között megalakuló hallgatói csoport jelentkezését, akik az elkövetkező évben bármilyen művészeti és/vagy tudomány munkájukhoz egyetemi, intézeti és témavezetői támogatással a számukra legérdekesebb témával és formában hoznak létre alkotásokat.

A TDK munkája folyamatos, tehát a későbbiekben is be lehet kapcsolódni. A határpontokat a kétévente megrendezett OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) jelenti, ahol egy egyetemi előválogatást követően a pályázók bemutatják az elkészült munkáikat. A következő, 37. OTDK időpontja 2025 tavaszán lesz, az egyetemi előválogató 2024 őszén.

A Tudományos Diákkör munkája az Egyetemünk számára kiemelten fontos stratégiai terület, ahol hallgatóink az országos tudományos és művészeti nyilvánosság előtt mutathatják meg szakmai felkészültségüket.

A mellékletben részletesen olvashatnak a TDK-ról és az OTDK-ról, illetve letölthetik a Jelentkezési lapot. Szakmai kérdésekkel forduljanak Dr. Timár András tanár úrhoz, az egyetemi Tudományos Diákkör elnökéhez a timar.andras@szfe.hu mailcímen!

 

Letölthető dokumentumok:

Jelentkezési lap 2023
Tudnivalók a TDK-ról és OTDK-ról 2023

 

Üdvözlettel:
Dr. Timár András
TDK-elnök

Egyéb hírek

Rangos elismerést vett át Berzsenyi Krisztina

Berzsenyi Krisztina díszlet- és jelmeztervező, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetének oktatója a Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozatának kitüntetésében részesült. Szívből gratulálunk oktatónknak!

Új dimenziók a filmes képzésben

A Színház- és Filmművészeti Egyetem március 14-én tartotta az RRF-2.1.2-21-2022-00024 azonosító számú, “Digitális és gyakorlati oktatási infrastruktúra fejlesztése a Színház- és Filmművészeti Egyetemen” című projektjének záró sajtótájékoztatóját. Az egyetem történetének legnagyobb volumenű fejlesztése új dimenziókat nyit a filmes képzésben, megteremtve egy olyan egyedülálló, világszínvonalú oktatási infrastruktúrát, amely egész Európában egyedülálló  a felsőoktatási intézmények között.

"Célunk, hogy a hallott, látott történet tovább munkáljon a gyermekekben" – Interjú Fabók Mariannal

2024. januárjában elindította legújabb, Vitéz László nevű alprogramját a Déryné Program, amelynek célja, hogy az óvodás korosztályt (középső- és nagycsoportosok) bevezesse a bábszínház élményvilágába és megalapozza a kultúrára, nemzeti öntudatra való nevelést már kisgyermek korban. Az indulásról, tervezésről, a témanapok felépítéséről, valamint az ehhez kapcsolódó pályázatról Fabók Mariannt, az alprogram szakmai vezetőjét, az SZFE harmadéves bábszínművész osztályának vezetőjét kérdeztük.

Ács Norbert új bemutatóra készül

A Budapest Bábszínház vezető bábszínészeként Ács Norbert délelőtt játszik és délután próbál, vagy fordítva, délelőtt próbál és este játszik, és van, hogy reggel és este is játszik. Hogy mikor tanít? Az jó kérdés, ugyanis az SZFE-n bábszínészeket is oktat művészi beszédre, illetve szövegértésre. A Krabat a Fekete Malomban bemutatója március 2-án a Budapest Bábszínházban lesz.

„Az én pályafutásom tökéletes példa arra, hogy milyen – akár vezető színészként – visszaülni az iskolapadba.”

Lélekmozgató élmény – Parasport Nap az SZFE hallgatóival a Nemzeti Színházban

A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói már harmadszor vettek részt a Magyar Parasport Nap alkalmából megrendezett Lélekmozgató programon, amelyet idén február 29-én tartottak a Nemzeti Színházban. A hallgatók találkozhattak Dani Gyöngyi paralimpikon kerekesszékes vívóval, Bovier György kerekesszékes teniszezővel és Szabó Lászlóval, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnökével. Ez a rendhagyó esemény lehetőséget teremtett az SZFE hallgatóinak, hogy személyesen megismerjék a mozgássérültek mindennapjait és részesei lehessenek annak az inspiráló életerőnek, amellyel a fogyatékkal élők nap mint nap élik az életüket.

Gyere, és lépj be az Alkotóműhelyek Hete kulisszái mögé!

Az SZFE tavaszi szemeszterét megnyitó Alkotóműhelyek Hete sikerrel zárult, egyedülálló eseménysorozatot kínálva a hallgatóknak. A programsorozat a művészeti képzések széles skáláját mutatta be gazdag és változatos tartalmakkal. Az elismert előadók és mesterkurzusok révén a rendezvény nem csupán inspirációt adott, hanem mélyebb betekintést is nyújtott a művészi folyamatokba.

Menzán innen, menzán túl

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum időszaki, menzatörténeti kiállítása 2023. szeptember 14-én nyitott meg. A kiállítás témája a közétkeztetés volt – minden lehetséges szempontból: a közétkeztetés számokban, a közétkeztetés helye a magyar történelemben, a közétkeztetés napjainkban és a közétkeztetés a jövőben. Czene-Polgár Donát másodéves dramaturg hallgató írása.

Szín-tár Fesztivál 2024

Idén is fantasztikus előadásokat láthatunk a színművészeti egyetemek találkozóján 2024. március 18-23. között Kecskeméten. Az előadásokon túl szakmai beszélgetések, workshopok teszik különlegessé az eseményt.

Több betöltése Több betöltése