SZFE-s siker a MOZ.GO-n

Varga Viktória
június 17., hétfő 14:13
Share

Az SZFE két oktatója is szerepel az idei Magyar Mozgókép Fesztivál díjazottjai között. Koltai Lajos a Semmelweissel a legjobb játékfilm és legjobb rendező díját hozta el, míg Baska Barbara a Baska magyarul beszél című alkotásával a legjobb rövid dokumentumfilm-kategóriában győzött.

További díjazottak:

A legjobb elsőfilmes díját Breier Ádám kapta a Lefkovicsék gyászolnak című filmjéért, a legjobb női főszereplő kategóriában pedig Törőcsik Franciska a Cicaverzumért. Szintén a Lefkovicsék gyászolnak című filmben nyújtott alakításáért vehette át a legjobb férfi főszereplő díját Bezerédi Zoltán is. A Semmelweis a legjobb játékfilm és a legjobb rendező díjon felül további négy szobrot hozott még az alkotóknak. Gálffi László a legjobb férfi mellékszereplő, míg Mészáros Blanka a legjobb női mellékszereplő díját kapta. De a film zenéje és képi világa is elnyerte a zsűri tetszését: a legjobb zeneszerző díja Pacsay Attiláé, legjobb díszlettervezőnek járó díj pedig Peter Sparrowé lett. A Semmelweis mellett A nemzet aranyai is tarolt az esten: a legjobb egész estés dokumentumfilm és a közönségdíj mellett Zákonyi S. Tamás a legjobb producer díját is átvehette.

A legjobb tévéfilmnek járó díjat Rohonyi Gábor és Hegedűs Georgina nyerte el a Bolond Istókkal. A legjobb kisjátékfilm díját Chilton Flóra alkotása, a Széllel szemben kapta. A legjobb egész estés animációnak Gauder Áron alkotása, a Kojot négy lelke bizonyult, amely a Diákzsűri díját is elnyerte. A legjobb rövid animáció Gellár Csaba Puskás Öcsi és barátai – Keserű csoki című alkotása lett. A legjobb tévésorozat díjat Madarász Isti rendezésében a Tündérkert – Kísértések kora kapta.

Az operatőrök között Győri Márk bizonyult a legjobbnak a Hadik fényképezéséért, míg a legjobb forgatókönyvíró díját Fonyódi Tibornak és Tóth Barnabásnak ítélte oda a zsűri a Mesterjátszma című alkotásért.  A legjobb hangmérnök díját Madácsi Imre vehette át a Valami madarakért.  A legjobb vágó díját a Libertate ’89 – Nagyszebenért Lemhényi Réka kapta. A legjobb jelmez díját Zelenka Nóra nyerte el a Majdnem menyasszony című filmben nyújtott teljesítményével, míg a legjobb maszk díját Tóth Anikó vehette át a Tündérkert Kísértések koráért.

Idén is átadták a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap Huszárik Zoltán-díját. Az elismerést az az alkotó kapja, aki kimagasló teljesítményével jelentős hatást gyakorolt a hazai filmművészetre és akinek munkáját az elmúlt évben bemutatták a közmédia televíziós csatornáján. A díjat posztumusz Vitézy Lászlónak ítélték, melyet fia, Vitézy Péter vett át.

A legrangosabb hazai díjátadónak szombat este a Veszprémi Petőfi Színház adott otthont. Gratulálunk a nyerteseknek!

Baska Barbarával készült interjúnk itt olvasható.

Egyéb hírek

MEGHÍVÓ Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanácsa nevében tisztelettel meghívjuk Haragonics Sára Orsolya DLA disszertációjának nyilvános védésére.

Mozgókép MA félévi vizsgafilm-vetítés

 

 

Az SZFE filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és látványtervező művész MA hallgatói bemutatják félévi vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 17 óra.

 

 

Elkészült a Mentálhigiénés Tanácsadó Szolgálat új logója

 

 

Az SZFE Mentálhigiénés Hallgatói Tanácsadó Szolgálata augusztusban pályázatot hirdetett a Szolgálat logójának megtervezésére.

 

 

„Ó kapitány, kapitányom!” – semmit sem öregedtek a holt költők

Harmincöt éves lett idén a Holt költők társasága című amerikai kultuszfilm, jelentőségéből, mondanivalójából azonban mit sem veszített. Ezt igazolja az SZFE harmadéves prózai színész osztályának színpadi feldolgozása. A bemutatón mi is ott voltunk.

Mozgókép MA vizsgafilm bemutató

Az SZFE  filmrendező művész MA, filmoperatőr művész MA és a látványtervező művész MA hallgatói bemutatják
2023/24-es vizsgafilmjeiket. A vetítés helyszíne az Uránia Nemzeti Filmszínház, időpontja december 15-e, 18:00 óra.

Létezik még misztériumjáték? – kortárs válaszok

Hogyan jelenhet meg az egyik legősibb színházi műfaj, a misztériumjáték a színpadon ma úgy, hogy az releváns és érdekes legyen akár több korosztály számára is? Többek között erről is szólt a Károli Gáspár Református Egyetem Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézete, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Művészettudományi doktori programja, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara közös szervezésében megvalósuló Misztérium a kortárs színpadon című tudományos konferencia, melyet két helyszínen, a Károli Gáspár Református Egyetem Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégiumában és a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájában rendeztek meg.

„A csoda akkor jön, amikor te nem vagy" – szakralitás a kortárs színházban

 

A rituális színház és a misztériumjátékok kortárs értelmezése kapcsán rendezők, színházi szakemberek keresték a választ arra, miként lehet a spiritualitást és a transzcendens élményt élővé és befogadhatóvá tenni a mai színpadon, miközben a színház legmélyebb küldetését kutatták.

Aranyszárny nagydíjat nyert hallgatónk vizsgafilmje, a Cukormáz a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztiválon

 

Ünnepélyesen kiosztották a 10. Nemzetközi Speciális Filmfesztivál díjait, amely a fogyatékossággal élő emberek témáját és alkotásait helyezi a középpontba. A rendezvény Magyarország egyetlen olyan filmes eseménye, amely kifejezetten e társadalmi csoport önkifejezésére, inklúziójára és kapcsolatteremtésére irányítja a figyelmet. A fesztivál Aranyszárny nagydíját professzionális kategóriában hallgatónk, Demeter Hunor Cukormáz című vizsgafilmje nyerte el.

 

Több betöltése Több betöltése
Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi 2020